Léto je tu. Dolaďte proto váš domov či terasu svěží letní výzdobou. Spoustu krásných kousků najdete v různých obchodech s dekoracemi nebo v květinářstvích. Za pár minut je ale zvládnete udělat i sami. Ať už třeba pojedete na pár dní k moři, do kempu, rybařit, či plánujete být celé prázdniny doma, všude najdete krásné materiály k výrobě zajímavých letních dekorací. 

Svícny k večernímu posezení na terase

Svíčky nemusí hořet jen o Vánocích. I v létě se hodí, třeba až se začne stmívat a vy budete relaxovat se sklenkou vína na balkoně či terase. Svíčky mohou plavat ve sklenici s vodou, do níž dáte pár kvítků oblíbené květiny.

Můžete také do sklenice vložit dva plátky citronu, dva plátky limetky, větvičku bazalky, zalít vodou, zakápnout esenciálním olejem s vůní citronové trávy a zapálit plovoucí svíčku. Vyrobíte si tak nejen dekoraci, ale i přírodní repelent proti komárům.

Letní věnec na dveře

Také v létě můžete ozdobit dveře do bytu či domu nebo i stůl v obýváku dekoračním věncem. Kupte nebo udělejte si základ z přírodních materiálů a ozdobte květy právě kvetoucích rostlin, jako jsou slunečnice, gerbery, lilie, levandule nebo hortenzie. Případně jich nechte pár nasušit. 

Ozdobte terakotové květináče

Proměňte obyčejné terakotové květináče k nepoznání. Namalujte na ně letní motivy, jako jsou například citrony, třešně nebo různá kvítka. Rozhodně se nebojte pestrých svítivých barev, které se k létu náramně hodí. 

Květináč můžete nejprve přetřít podkladovou barvou a pak na něj malovat vybraný motiv. Aby byl výtvor dokonalý, použijte klidně šablonu. Na květináč ji připevníte maskovací malířskou páskou a motiv vymalujete užším štětcem. Případně můžete použít houbičku, kterou nanesete barvu velmi jednoduše, tzv. tupováním, tedy přitlačením houbičky.

Zdroj: living.iprima.cz, pinterest.com

Související články