Přestěhovali jste se do nového bytu nebo domu, ale zjistili jste, že předchozí nájemci byli vášniví kuřáci? Žádný strach! Existuje několik účinných metod, které fungují. Podívejme se na několik osvědčených tipů a triků, jak se zbavit zápachu od cigaret v interiéru.

Důkladné větrání

Prvním krokem k odstranění zápachu cigaret je důkladné větrání. Otevřete všechna okna a nechte čerstvý vzduch proudit celým bytem. Pokud je to možné, nechte okna otevřená i několik dní, aby se odstranilo co nejvíc zápachu. V boji vám může pomoci také ventilátor.

Zdroj: Youtube

Úklid od podlahy ke stropu

Důkladný úklid je k odstranění zápachu cigaret nezbytný. Začněte od stropu a pokračujte dolů ke stěnám a podlaze. Umyjte okna, dveře, stěny a další povrchy v bytě. Můžete použít roztok teplé vody s octem, který skvěle neutralizuje zápach. Nepřehánějte to s množstvím vody, zejména pokud máte tapety nebo jiné povrchy, které nesnášejí přílišnou vlhkost.

Osvěžte textilie

Textilie, jako jsou záclony, závěsy, koberce a polštáře, mohou být velkými absorbenty zápachu z cigaret. Vyprání těchto textilií v teplé vodě s přídavkem octa může pomoci odstranit zápach. Soda bikarbona je také skvělým prostředkem pro absorpci zápachu z textilií. Stačí ji nasypat na textilii, nechat působit a vysát.

Ošetření nábytku a podlah

Zápach z cigaret můžete být cítit i z podlah a nábytku. Důkladné vyčištění a osvěžení nábytku vám může pomoci. Podlahy můžete umýt vodou s octem a případně přidat i vonné oleje pro příjemnou vůni.

Využijte přírodní absorbenty

Aktivní uhlí, kávová zrna nebo éterické oleje mohou být účinnými přírodními absorbenty zápachu z cigaret. Umístění těchto přírodních látek do místnosti může pomoci absorbovat zápach a přinést do vašeho domova příjemnou vůni.

Zdroj: homemadesimple.com, ionmax.com.au, panasonic.com

Související články