Barva na zeď z kolekce Colours of the World, Tibetské roucho, cena od 399 Kč za 2,5 litru

Inspirace: Oranžová barva rozzáří váš domov

K podzimu patří jako poklice na hrnec. A navíc je velice přátelská, oranžová se snese s každou další barvou. Jak ji dostat do interiéru? Poměrně snadno, přesvědčte se.

Bílá barva je pro jídelní kout doslova stvořená.

Renesance jídelních koutů. Chcete stolovat pohodlně?

Místo dříve poměrně osiřelé pozice se konečně jídelní stůl vrací na výsluní. Jak ho zařídit, aby tomu tak bylo i nadále a ideálně vlastně napořád?

Novinka, model WA71-305GY, zaujme už tím, že ji můžete buď postavit na podlahu, nebo zavěsit na stěnu a navíc se snadno přenáší, cena 10 444 Kč.

Bojují za lepší vzduch. Podle čeho kupovat čističku do domácnosti?

Ovlivnit venkovní vzduch můžete jen tak, že si vyberete místa svého pohybu. Zato doma to už jde o poznání snáz díky praktické čističce vzduchu.

Akrylátový materiál T.acrylic má hrany lepené PUR lepidlem, aby odolal vlhku a vyšším teplotám, o které v koupelně není nouze, cena materiálu od 3116 Kč za m2.

Vybíráme koupelnový nábytek. Postavíte ho na nožičky, nebo pověsíte na zeď?

Koupelnový nábytek musí být hlavně prakticky řešený, aby odolal prostředí, kde není nouze o vlhkost a výkyvy teplot. Jakému dát přednost, aby dlouho vydržel?

Regálový systém může dobře vypadat i sloužit a hodí se nejen do pracovny.

Zadáno pro muže. Jak si zařídí svůj domov?

Nechceme zapadnout do nějakých stereotypů. Ale zkušenosti a statistika jsou neúprosné. U pánského interiéru technologie válcují barvy, jasná řešení mají přednost před klikatými cestami. Pánský interiér je prostě čitelný na první dobrou. 

Kostní porcelán zdobený 20karátovým zlatem kolekce MetroChic značky Villeroy & Boch zaujme geometrickým dekorem.

Porcelánové nádobí v kuchyni. Jak s ním zacházet, aby dlouho vydrželo

Máte doma porcelánový servis po babičce nebo si chcete koupit nový? Klidně to udělejte. Když o něj budete správně pečovat, patrně vás přežije.

Rychlovarná konvice SWK 1796SS udrží nastavenou teplotu vody až 2 hodiny, cena 1199 Kč.

Rychlovarná konvice. Na co si dát pozor při nákupu?

Velikostí je sice menší, zato pomocí nedocenitelná. Ostatně umíte si představit život bez rychlovarné konvice?

Péče o dřevo v koupelně

Zařídit, aby v koupelně nebylo vůbec vlhko, nikdy se netvořila pára nebo se kapky vody nedostaly mimo prostor vany, sprcháče a umyvadla, dost dobře nejde. Přesto i v takovém prostředí může dřevo obstát.

Když se nahatá okna stydí, pomůžou závěsy, rolety, žaluzie i japonské stěny

Velká okna jsou super, dostanou do interiéru více světla, ale zase pak je vidět, jak to u vás doma chodí. Chcete je obléknout? Tak využijte textilní stínění, které současně plní dekorativní roli. Vyberte si třeba rolety, závěsy, žaluzile, ale třeba i...

Neopakujte staré chyby při zařizování nové kuchyně

Než si pořídíte novou kuchyňskou linku, zajděte se podívat do několika studií nebo se poraďte s odborníkem. Doba se změnila, tak proč opakovat chyby minulosti.

Energetické štítky světelných zdrojů. Co se pro vás mění od 1. září 2021?

Až půjdete do obchodu pro novou žárovku nebo svítidlo s vestavěným zdrojem, možná vás překvapí trochu jiný energetický štítek. Jak poznat nejúspornější výrobek?

Chcete nové umyvadlo? Možností je více, vybírejte

Jde o běžnou součást koupelny, ale i ta musí hlavně dobře sloužit a bonusem navíc je oku lahodící design. Kterému umyvadlu dáte přednost?

Útulná předsíň? Máme 4 tipy, jak ji zařídit

Místem, které vítá příchozí, zpravidla jen prolítnete, přestože jde o první vizitku vašeho domova. O důvod víc, abyste si předsíň zařídili vkusně a také prakticky.

Umístění televize

Správné umístění televize

Zatímco v době obývacích stěn bylo celkem jasné, kam televizor umístíme, dnes je situace o něco složitější. Důvodem je nejen odlišné uspořádání interiéru, ale i zcela jiné trendy vzhledu nábytku a samozřejmě i konstrukce samotného televizoru.

Mozaika v koupelně

Odbornice radí, na co dát pozor při pokládce mozaiky

Vhodně vybraná mozaika dokáže koupelnu probarvit a zároveň jí dodat nádech luxusu. Její pokládka není nijak složitá a zvládne ji každý zručný kutil či kutilka. Odbornice Adéla Kadlečíková z projektového marketu Hornbach nám přiblížila několik zás...

zpracovani rajcat

Jak zpracovat nadbytečnou úrodu rajčat?

Všichni zahrádkáři a milovníci rajčat vědí, že není nad chuť vlastnoručně vypěstovaných rajčat. Co když se vám jich ale urodí víc, než zvládnete zkonzumovat?

Kuchyňský nůž

Nože do kuchyně: Které pořídit jako základ a jak o ně pečovat?

V mnoha domácnostech se postupem času nakupí hromada nožů, z nichž se dají použít jen dva až tři. Ostatní jsou tupé, viklá se jim rukojeť nebo mají neprakticky tvarovanou čepel a netušíme, co by se s nimi vlastně dalo ukrojit. Pojďme si tedy v kuchyň...

Cottagecore style

Inspirace: Styl Cottagecore dýchá venkovskou idylkou

Cottagecore není obyčejný rustik, i když s ním má ledacos společného. A rozhodně není jen pro stárnoucí konzervativce, kteří nostalgicky vzpomínají na staré časy. Naopak, podle definice na Wikipedii styl Cottagecore vyvinula generace mileniálů. Zdá s...

Pokoj pro teenagera

Jak upravit pokoj pro dospívající dítě aneb Když se školák mění ve studenta

Potomek v pubertálním věku dokáže rodičům připravit nemalé starosti. Na druhé straně už ale umí formulovat své názory a přání ohledně vybavení vlastního pokoje. V čem mu můžete vyjít vstříc a které jeho představy bude potřeba trochu usměrnit?

vyzdoba bytu

Jakých chyb se vyvarovat při výzdobě vašeho bytu?

Stěhujete se či si právě zařizujete nové bydlení? Nebo jen malujete a pořizujete si nějaké nové doplňky či nábytek? Je to ideální příležitost, jak napravit některé dekoratérské chyby, kterých jste se možná dopustili ve staré domácnosti, nebo naopak v...

Kočka v pelíšku

Inspirace pro kočku: jak vybrat pelíšek a naučit ji v něm spát

Za pelíšek pro kočku lehce utratíte několik stokorun, nějaký luxusní může stát i přes tisícovku. Je proto velmi důležité, aby se kočce zalíbil a nešlo o marnou investici. Jakému typu pelíšku kočky dávají přednost a kde se jim nejlépe spí a relaxuje?