Letní interiér

Inspirace: Interiér v barvách léta

Letní slunce nám dodává energii a optimismus, a stejně tak by na nás měl působit i letní interiér. Barev máme na výběr mnoho - příroda v létě barvami rozhodně nešetří. Je čistě na vás, zda se inspirujete blankytně modrou oblohou, zlatou sluneční září...

houpaci kreslo

Pohoupejte se v houpacím křesle

Praktický, elegantní, jednoduchý a originální doplněk vašeho interiéru nebo terasy a zahrady – to je houpací křeslo. Vyberte si ze široké nabídky to, které bude ladit vašemu domovu a vkusu.

Jahodové knedlíky

Jahodové knedlíky jako od babičky? Nebojte se kynutého těsta

V mnoha rodinách se dnes jahodové knedlíky připravují z tvarohového těsta, které je už od pohledu jednodušší než to kynuté. Pokud ale máte trochu času nazbyt a toužíte po klasických knedlících nadýchaných jako obláčky, vyzkoušejte následující postup....

Potraviny

Cukry, tuky a éčka: co se dá vyčíst ze štítků na potravinách?

Při výběru potravin nás nejvíce straší obsah tuků, cukrů a přídatných látek, jejichž označení začíná písmenem E. Které z nich mohou být zdraví škodlivé a proč dát pozor na výrobky se sníženým obsahem cukru, vysvětlila Iveta Motolová, nákupčí online s...

pokojovky za dovolene

Jak se postarat o pokojové rostliny, když se chystáte na delší dovolenou?

Léto je za dveřmi a s ním i prázdniny a dovolené. Mnoho z nás řeší, kam s mazlíčky, kdo nám zalije zahradu, ale neměli bychom zapomenout ani na zelené krásky, které máme doma v květináčích a truhlících.

Stolek z palet

Inspirace: Originální stolky do obýváku z palet a bedýnek

Konferenční stolek v obýváku nesmí chybět, i když jej vlastně využíváme jen k odkládání televizního ovladače a k prezentaci pohoštění pro hosty. Mnoho designérů ho proto pojímá spíš jako dekoraci, na které se mohou umělecky vyřádit. Zkuste to i vy.

Pračka

Čistá pračka je základem voňavého prádla - jak ji vyčistit?

Důvodů, proč prádlo po vyprání nezáří čistotou a nijak hezky nevoní, může být více. Tím nejčastějším však bývá zanesená pračka. Pojďme si povědět pár tipů, jak ji udržet v čistotě.

spotrebice

Vestavěné spotřebiče jsou praktické a elegantní. Jak si z nich vybrat?

Při výběru spotřebičů do kuchyně si mnoho z nás pořizuje ty, jež jsou vestavěné přímo do linky. Vhodně doplňují celkový styl kuchyně, drží čisté a elegantní linie a navíc úklid linky bude mnohem rychlejší a snazší.

Koupelna

Jak dodat koupelně nový šmrnc bez náročné rekonstrukce

Celková rekonstrukce koupelny vyžaduje hodně času i finančních prostředků. Pokud taková rozsáhlá akce zatím není ve vašich silách a možnostech, zkuste koupelnu oživit alespoň dílčími a méně nákladnými změnami. Uvidíte, jak překvapivě prokoukne.

Houbička na nádobí

Kde se doma drží nejvíce bakterií: toaleta to kupodivu nebývá

K hygienickým návykům, které jsme si osvojili už v raném dětství, patří důkladné mytí rukou po použití toalety. Napadlo vás ale, že vám na rukou více bakterií ulpí při umývání nádobí nebo při přepínání televizních programů? Mikroorganismům se často d...

zahradni nabytek

Vyberte si zahradní nábytek podle trendů letošního roku

S příchodem teplejších dní a vidinou letních prázdnin a dovolené si mnoho z nás kupuje nebo obnovuje zahradní či balkonový nábytek, abychom si v pohodlí užili sluníčka a volných dní.

piknik

Vyrážíme na piknik – jste připraveni?

Vypadá to, že počasí se už konečně umoudřilo a dopřeje nám krásné a slunečné dny. Ideální příležitost vyrazit do přírody nebo do parku na piknik. Máte už sbaleno?

Schodiště Wing

Inspirace: Fantastická schodiště levitující v prostoru

Jako by si jen tak volně plula prostorem - přesně tímto dojmem působí moderní „levitující“ schodiště, která se vyznačují absencí těžkopádně vyhlížejících nosných konstrukcí. Jak jsou schodiště nové dimenze kotvena a co zajišťuje jejich stabilitu?

Boty

Jak vyhnat zápach z botníku: Pomohou bylinky i kočkolit

Předsíň je jakási vizitka domácnosti, kterou návštěva vidí (a cítí) jako první. Není proto žádoucí, aby se z botníku linul pach vyžadující nošení respirátoru i v domácím prostředí. Nejde ale jen o návštěvy. Zvláště v malých bytech zápach z předsíně s...

Kuchyňský ostrůvek

Kuchyňský ostrůvek není jen pracovní plochou navíc. Navrhněte ho chytře

Kdo má jen trochu větší kuchyň, určitě přemýšlí o ostrůvku, který by rozšířil pracovní plochu, a navíc by skvěle vypadal. Funkcí však může splňovat mnohem víc. Které se budou hodit zrovna vám?

Černobílá koupelna

Inspirace: Černobílá koupelna klasická i moderní

Jeden by řekl, že na černobílé koupelně nejde nic zkazit. Jde o nestárnoucí kombinaci, která vyniká jednoduchostí, a přitom jí nechybí kouzlo kontrastu. Pokud si však ve své koupelně nechcete připadat jako v krematoriu, měli byste výběr obkladů a san...

houpacky

Houpejte se a odpočívejte!

Na houpačce můžete číst, odpočívat, popíjet drink, přemýšlet i pracovat. Vyřádí se na ní děti i dospělí a poskytne vám také rezervní posezení pro návštěvy. Pro kterou houpačku se však rozhodnout, když je jich na trhu tolik druhů?

Kedlubny

Zdravější vaření nemusí být drahé. Tipy na recepty ze sezonní zeleniny

Rádi byste si před létem odlehčili jídelníček, ale bojíte se, že to poleze do peněz? Zdravější vaření se nemusí nijak prodražit, když ho postavíte na domácí sezonní zelenině, které je v obchodech dostatek za rozumnou cenu. Inspirujte se našimi recept...

zmrzlinovac

Zmrzlina jako od cukráře? Jděte na to chytře!

Zmrzlina k nadcházejícímu létu rozhodně patří. Co jiného vám také dodá pocit svěžesti v parných dnech? Pokud chcete mít doma vždy zásobu kvalitní zmrzliny, zvažte nákup zmrzlinovače. Je to dokonalý pomocník na přípravu mražené pochoutky.

žlutá šedá

Jak ladit interiér do barev roku?

Firma Pantone, světový odborník na barvy, navrhl, aby barvami roku 2021 byly šedá a žlutá. Něco jako světlo naděje na konci tunelu. Jak je zakomponovat do interiéru?

Kočka a škrabadlo

Kočka škrábe nábytek - je možné ji to odnaučit?

Pořídili jste kočce nádherné škrabadlo, ale sedačka v obýváku je pro ni stále přitažlivější? Kočky mají své instinkty, železné zvyky a bohužel i vlastní hlavu. Neznamená to, že by se nedaly vychovat vůbec. Úspěch jen není stoprocentně zaručen.