Dřevěná podlaha

Jak pečovat o dřevěnou podlahu

Podlaha z pravého dřeva je drahá a náchylná k poškození. Proč si ji tedy pořídit? Protože je krásná a přírodní. Někdo na dřevo zkrátka nedá dopustit. Také se vám může stát, že k dřevěné podlaze přijdete společně s koupí staršího domu nebo chalupy. Ja...

Interiéry 2021

Inspirace: Trendy interiérů pro letošní léto

S teplejším obdobím bychom do svých domovů měli vnést více světla, vzduchu a barev. Rozhrňme závěsy, nechme byt pořádně vyvětrat a zamysleme se, jakými detaily bychom mohli interiér přeměnit na letní oázu pohody.

vysavace

Vysavač vybírejte opravdu pečlivě

Na trhu je nepřeberné množství vysavačů, ne každý se ovšem hodí pro vaši domácnost. Proto při jeho výběru postupujte pomalu a důsledně se o každém typu informujte. Jak na to? To vám dnes poradíme.

Šatní skříně

Přišel čas vyvětrat skříně. Jak se zbavit molů a zatuchlého pachu?

S vyhlídkou teplejších dnů a znovuotevření obchodů s oblečením nastává vhodný čas na reorganizaci šatníku. Prozradíme vám, proč se vyplatí vzít to takzvaně zgruntu, veškeré šatstvo ze skříní vyházet, prohlédnout a znovu složit.

dekorace

Jak vybírat doplňky do domácnosti, aby ladily?

Bytové doplňky či dekorace bývají tím posledním, čím si vybavujeme nově zařizovanou nebo rekonstruovanou domácnost, ale jsou tou pověstnou třešničkou na dortu, která dotvoří celkový dojem našeho domova.

Ocet jako univerzální čistič

Ocet je skvělým pomocníkem v domácnosti, některé povrchy ale může poškodit

Ocet nijak zvlášť příjemně nevoní, nicméně jeho odér je pořád snesitelnější než zápach agresivních chemických čističů, které pozvolna z domácností vytlačujeme. Ani ocet však není nejšetrnější a nemůžeme ho použít všude. Některé povrchy by mohl znehod...

Renovace vany

Stará vana může vypadat jako nová. Jak ji zrenovovat?

Pokud vaše vana ztratila lesk a její povrch hyzdí skvrny a drobné oděrky, nejspíš střádáte peníze a energii na její výměnu. Než se do této náročné práce pustíte, zvažte možnost jednodušší a levnější renovace pomocí opravného setu na vany.

prach

Prach v domácnosti – proč je tak nutné ho pravidelně utírat?

Jedna z nejneoblíbenějších, zato však nejpotřebnějších domácích prací – úklid prachu. Je však velmi potřebná pro všechny obyvatele domácnosti, nejen pro alergiky. Proč tomu tak je?

Garáž

Garáž není skladiště. Jak si tu udělat pořádek?

Jarní úklid se netýká jen obytných interiérů, uvítají ho i garáže - už proto, že je často nevyužíváme jen k parkování aut, ale zřizujeme si v nich dílny a úložné prostory. Začne to uskladněním sekačky na trávu a po roce tu už není k hnutí. Jak si zde...

Sportovní oblečení

Sportovní oblečení potřebuje šetrnou péči. Jak ho nezničit?

Příliš časté praní škodí oblečení obecně, a co teprve tomu sportovnímu, které bývá ušito z jemných elastických materiálů. Aby vám funkční prádlo dlouho sloužilo, je třeba se vyvarovat chyb, kterých se při jeho praní často dopouštíme.

grily

Grilovací sezona se blíží, tak se připravte

Přestože to venku s počasím ještě příliš jarně nevypadá, jisté je, že krásné slunné dny se pomalu blíží a s nimi se mnozí z nás těší na to, až začnou grilovací sezonu. Jste na ni připraveni?

Slunečnicový olej

Vyznejme se v olejích: Které jsou vhodné na smažení?

Možná jste se při brouzdání internetem dočetli, že olivový olej by se měl používat výhradně ve studené kuchyni nebo že slunečnicový olej není vhodný pro smažení. Při intenzivnějším "googlení" však najdete weby, které tvrdí opak. Problematika olejů je...

jarni dekorace

Pusťte jaro do svých domovů aneb Tipy na jarní dekorace

Jaro přímo vybízí k malým úpravám v bytě. Krásné jarní dekorace dokážou divy. Promění váš byt v jemnou oázu pohody, barev a květin.

Praní prádla

Pereme zdravěji: Čím se dá nahradit aviváž?

Není pochyb o tom, že aviváž dodá prádlu měkkost a vůni. Bohužel se ale nejedná zrovna o přírodní přípravek, což platí i v případě verzí určených pro citlivou pokožku. Je možné aviváž něčím nahradit a prát zdravěji?

Modrá koupelna

Inspirace: Koupelna v barvách moře

Věděli jste, že modrou barvu uvádí jako svou nejoblíbenější celá třetina Čechů? Zrovna v interiérech ji přitom moc nevídáme. Světlé odstíny působí chladně, tmavé zase příliš bijí do očí. Koupelně ale může modrá barva slušet, jak se o tom přesvědčíte...

mazance

Upečte si dokonalé sváteční mazance

Mazanec rozhodně patří mezi symboly Velikonoc. A v domácnostech se najde mnoho různých receptů a variant, protože každý máme jiné chutě. Přinášíme vám čtyři tipy na skvělé mazance pro každého.

Barvení vajec

Triky, jak šikovně vyfouknout a uvařit vejce, aby nepraskla

Než se pustíme do malování velikonočních kraslic, musíme si vajíčka buď vyfouknout, nebo uvařit. Právě v této fázi se toho může nejvíce pokazit - jestliže skořápka praskne, dílo je zničeno ještě dřív, než ho vytvoříme. Jak zajistit, aby k takové neho...

Rozbité vejce

Jak vyprat skvrny od vajec

Nemusejí být ani Velikonoce, aby doma došlo k malé nehodě a syrové vejce skončilo na podlaze, ukáplo na ubrus, nebo dokonce na oblečení. Jednat musíme rychle, protože jakmile vajíčko zaschne, fleku se už snadno nezbavíme.

Malá koupelna

Jak se vejít do malé koupelny? Je to jednodušší, než se zdá

Se stísněným prostorem v koupelně se potýká většina panelákových bytů. Přesto nemusí jít o takovou tragédii, jak se nám to na první pohled jeví. I malá koupelna může být naklizená, moderní i útulná, stačí ji jen chytře zařídit.

velikonoce

K Velikonocům patří čerstvé květiny

Velikonoční svátky jsou spojeny s probouzením přírody a příchodem jara a nového života. I ti z nás, kteří je neslaví jako křesťanský svátek, však Velikonoce rádi oslavují, protože jsou to svátky velmi optimistické a patří mezi ty nejoblíbenější.

Banánové muffiny

Tři tipy, jak zpracovat vyzrálé banány

Jakmile se na banánech objeví hnědé tečky, máte nejvyšší čas je sníst. Od plné zralosti k přezrálosti vede velmi krátká cesta. Pokud vám už lezou i ušima, připravte z nich výborný dezert, na kterém si o víkendu pochutná celá rodina.