Klasicky se pohovka umisťuje ke stěně

Jak správně umístit pohovku v obývacím pokoji

Pohovka je v obývacím pokoji ten největší kus nábytku a někdy bývá problém ji vhodně a vkusně začlenit do prostoru. Možná patříte mezi šťastlivce, kteří přijdou do místnosti a okamžitě ví, kde bude její místo. Jinde už to tak snadné být nemusí. Kam j...

Sloupová umyvadla značky Jungborn z litého mramoru

Na umyvadlo s centimetrem. Jak má být vysoko od podlahy?

Umyvadlo je v koupelně základ, přes který nejede vlak. Ale nejde jen o výběr této sanity z pohledu designu či materiálu. Důležité jsou také rozměry, správná instalační výška i okolní prostor. 

Matrace zóny

Kolik zón by měla mít vaše matrace?

Říká vám něco termín “zóna na matraci”? Ne? Tak si v tom pojďte s námi udělat jasno! Bez pochopení zón si jen těžko pořídíte opravdu kvalitní matraci.

Díky nastavitelné hlavě můžete s ručním napařovačem Philips Series 7000 pracovat vodorovně i svisle a ze všech úhlů, cena 2699 Kč..

Nahradí ruční napařovač žehličku?

Zahlcovat domácnost spoustou drobných spotřebičů nemá vždycky smysl, ale v tomto případě udělejte výjimku. Ruční napařovač oděvů a textilií je opravdu praktická věcička.

Sprchový kout bez vaničky zaručí, že ani s přibývajícími léty nebudete mít problém do něj vstoupit.

Kdy sprchový kout potřebuje spád? A jak se vlastně počítá?

Koupelna se sprchovým koutem bez vaničky má několik plus. Vypadá opticky větší a ani s vašimi přibývajícími léty nevznikne problém, nebudete muset překonávat bariéru. S čím je ale třeba počítat předem? Se spádováním podlahy.

Designová paráda Onda z keramiky od Adriani e Rossi. Cena 5664 Kč

Které misky jsou nejkrásnější? Právě tyhle!

Pořizovat si další nádobí navíc má smysl, když slouží více účelům. A přesně tohle splňují moderní misky. I kdybyste je třeba jen chvíli nechali prázdné, perfektně ozdobí váš interiér.

Aranžmá květin ve váze

Jak správně naaranžovat květiny do vázy

Vždycky jste snili o dokonalé kytici, kterou si dokážete naaranžovat sami doma? V dnešním článku vám ukážeme tipy na aranžování květin, díky kterým oživíte každé vlastní mistrovské dílo.    

Koncept Chrome nabízí designově zajímavé, uživatelsky komfortní a úsporné vybavení zahrnující baterie, sprchové kouty, sanitu i nábytek. Například páková umyvadlová baterie zajistí snadné ovládání a regulaci vody.

Nesplachujte peníze do záchoda. Šetřete i v koupelně

S rostoucími cenami nejen energií je potřeba opravdu zvažovat, za co utrácíme. A korigovat či měnit své dlouhodobé zvyky. Což platí rovněž pro koupelnu, v níž může každá domácnost ušetřit nemalé částky. Za energie i za vodu.

Kvíz: Máte rádi barvy? A víte, co je taupe?

Jsou všude kolem, provází nás celým životem. Ovšem není barva jako barva. Vyznáte se v nich?

Správně vybavená kuchyně by měla mít více kuchyňských prkének

Jaký materiál kuchyňských prkének je nejšetrnější pro ostří nože

Připravovat jídlo bez kuchyňského prkénka si umí představit jen málokdo. Slouží jako podložka, která brání poškození kuchyňské linky, a zároveň vytváří ideální podklad pro nakrájení všeho potřebného. Ale jaké vybrat prkénko na krájení, aby co nejlépe...

Inspirace, jak vytvořit letní kino na zahradě

Konečně můžete mít své vlastní soukromé kino - na zahradě!

Využijte teplé měsíce na plno a udělejte si na své zahradě nebo terase filmový večer pod širým nebem. Prozradíme vám, jak si vytvořit své vlastní letní kino na zahradě.

Myčka GV693C60UVAD, 16 sad nádobí, cena 19 990 Kč

Nové spotřebiče do kuchyně se snaží myslet i za vás

Každá novinka se vždycky snaží nabídnout něco navíc. Naše tipy na nové spotřebiče do kuchyně začínáme zmínkou o designu, ale jinak půjde čistě o praktické vychytávky. Které spotřebiče se nedávno dostaly do obchodů a doma je můžete mít i vy?

Příliš mnoho černé barvy nikomu nesvědčí.

Tyhle barvy jsou pro koupelnu katastrofa. Jak to změnit k lepšímu?

Některé barvy jsou do koupelny jako stvořené, jiné méně. Hlavně pokud je máte na velkých plochách. Ovšem i to se dá s trochou důvtipu obejít.

Vejby Strand

Návštěva typického severského domu

Máte rádi severský design? Tak to vás pozveme postupně do několika domů a bytů, které dělal architekt Kristian Lillelund z dánského studia RUM4. Začneme v typickém, ale moderním domečku uprostřed lesa.

Sedačka floating curved sofa od Vladimira Kagana

Ikonická sedačka, která uchvátila i Andyho Warhola

Občas si představujeme zajímavé designéry a jejich díla. Teď to bude jedna sedačka, která je dílem umělce, jehož produkty si kupovali ti nejslavnější v Hollywoodu i Wall Street.

Venkovní koberce

Víte, že můžete mít i venkovní koberec?

Přemýšlíte, jak zútulnit svou zahradu, terasu nebo balkon? Vsaďte na venkovní koberce. Nejen že vypadají pěkně a exteriér zvelebí, ale zároveň můžete po prostoru chodit bosky, aniž by vás pálila chodidla od sluníčkem rozpálené dlažby. Během večerního...

Kuchyně

Znáte výhody různých druhů kuchyňských desek?

Bez kuchyňské desky není kuchyň kuchyní. Jedná se o nejpoužívanější a také silně namáhanou část této místnosti. Vzhled přitom není to jediné, co byste při výběru měli zohlednit. V článku vám představíme některé druhy kuchyňských desek a jejich výhody...

Inteligentní spotřebiče

Inteligentní spotřebiče do kuchyně uvaří téměř za vás

Držíte těžký plech na pečení a potřebujete obě ruce? Stačí vyslovit přání a trouba se otevře. Nemůžete si v obchodě vzpomenout, jestli máte všechny ingredience pro přípravu večeře? Podívejte se do ledničky přímo ze svého telefonu. Inteligentní kuchyň...

Organické tvary

Pět nejnovějších interiérových trendů, které vás nadchnou

Interiérové trendy se neustále mění a vyvíjejí. To, co bylo moderní minulý rok, nemusí frčet ten letošní. Pokud jste tedy nadšenci do designu a architektury, tento článek je přesně pro vás. Máme pro vás totiž výběr nejnovějších interiérových trendů,...

Nechat rozkvést celý pokoj pomůže samolepící vliesová fototapeta Magicstic s možností mnohonásobného odlepení a přilepení.

Díky úžasným vzorům strčí tapety výmalbu do kapsy

I okolní zdi potřebují čas od času nově obléci a každé sluší jiné vzory, střihy a barvy. Přesto při tapetování domovů zůstáváme na rozdíl od světových trendů konzervativní – secesně květinové, kubistické i geometrické vzory ve starých domech zmizely...

Oceněním Eisa v kategorii výběrových LCD TV se pyšní přístroj Hisense 65U8HQ s mini LED podsvícením obrazovky, kvantovými tečkami i nejrealističtějším prostorovým ozvučením Dolby Atmos.

Moderní televizor. Jak ho koupit a neprohloupit?

Doba, kdy televize připomínaly tvarem i prostorovou kubaturou základní kameny Národního divadla, je pryč. Moderní televizní přijímače evokují štíhlostí modelky kráčející po přehlídkovém mole, které představují tradiční i extravagantní modely.