Podzimní věnec

Vyrobte si podzimní věnec na dveře

Přeneste si kousek barevného podzimu domů. Není nic snadnějšího, než si vyrobit podzimní věnec na dveře nebo na stůl. Pokud nevíte, jak na to, inspirujte se níže našimi tipy.

Pokoj pro hosty

Kam uložit návštěvu?

Rádi hostíte přátele a rodinu? Máte doma často návštěvy? Kde je nejlépe uložit? Pokoj pro hosty – na ten není místo. Starý gauč není úplně příjemný. Co s tím?

Přírodní dřevo v interiéru

Přírodní dřevo v interiéru prostor zútulní a pocitově zahřeje

Toužíte po domově, který na vás bude působit útulným a hřejivým dojmem? Pak byste v něm měli využít dřevo v nejrůznějších formách. Protože na rozdíl od chladně působícího skla a kovu bude dřevo působit příjemně.

Přemalování kuchyňských skříněk

Kuchyň se vám okoukala? Přetřete skříňky jinou barvou

Toužíte po nové kuchyňské lince, ale je to pro vás finančně náročné? Není nic jednoduššího, než přetřít stávající skříňky novou barvou a případně vyměnit madla. Vdechnete tak staré kuchyni úplně nový život. Jak na to?

Interiér

Barvy interiéru podle vašeho charakteru: 4. díl

Každý se chceme u sebe doma cítit dobře. Tomuto pocitu může velmi dopomoci správně zvolená barevná kombinace interiéru. Nejen každá barva, ale každý její odstín má svá specifika. Dnes se podíváme na šedou neutrální barvu.

Bílé a béžové kuchyně představují stálice. Zde se použil Fenix, což je HPL laminát s nanopovrchem.

Nanopovrchy prodlužují životnost nábytku. Proč jsou tak skvělé?

Různé povrchové úpravy nábytku slouží hlavně dvěma účelům. Jedním je design, tedy vzhled nábytku a tím druhým odolnost. Kdy se vyplatí opatřit nábytek nanopovrchem?

Chytré hodinky. Proč se vyplatí připnout si je na zápěstí?

Chytré hodinky neboli smart watch umí nahradit mobil i hlídat tep a počet kroků. Ale to nejsou všechny důvody, proč je kolem sebe vídáme čím dál častěji.

dřevo

Co to je cinkovaný spoj na nábytku a jaké jsou jeho výhody?

Konstrukční spoje dřevěného nábytku lze rozdělit do několika skupin. Ať už jde o nelepené, kdy jsou jednotlivé kusy dřeva spojeny hřebíky, sponkami, vruty nebo šrouby, nebo lepené, u kterých je základem montážní lepidlo. Každý typ má své výhody a nev...

Zjednodušují pračkosušičky život?

K nákupu sušičky není třeba nikoho přemlouvat, musíte k němu dospět. Pokud jste se pro ni rozhodli a nemáte místo na dva spotřebiče, nabízí se řešení 2 v 1 – pračka se sušičkou.

Betonový květináč

Vyrobte si vlastní betonový květináč

Líbí se vám betonové stěrky, nábytek a doplňky? Pak si zkuste sami doma vyrobit vlastní betonový květináč! Poradíme, jak na to. 

Kuchyně

Kuchyně s úchytkami, nebo bez?

Renovujete kuchyni a tápete v tom, jestli zvolit kuchyni s úchytkami, nebo bezúchytkové řešení? Rozhodně to dobře promyslete, protože do některých kuchyní se bezúchytkové řešení nehodí. Sepsali jsme pro vás výhody i nevýhody jednotlivých možností, kt...

Interiér

Barvy interiéru podle vašeho charakteru: 3. díl

Domov by měl být pro každého z nás místem odpočinku, klidu a pohody. Ovšem jak je známo, každý člověk je jiný. A tak na nás zároveň působí různé podněty odlišně. To je potřeba mít na paměti při výběru barev do vašeho interiéru.

Inspirace pro vaši domácí pracovnu

Moderní, útulná i pohodlná? Přesně taková může být vaše domácí pracovna

Pracovní kouty, ale také celé domácí kanceláře jsou součástí mnoha českých domovů. A není divu – lidí pracujících z domu je stále více a více. Ať už částečně, nebo na plný úvazek. Patříte k nim? Pak se inspirujte s námi!

Proměnou prošel jak dům, tak i zahrada, kterou navrhoval Martin Malachovský..

Rekonstrukce domku pro 1 dámu trvala 4 roky. Trpělivost se však vyplatila

Malý rodinný domek ve slovenské Šaľe za pár let oslaví stovku. Ale po rekonstrukci byste to do něj neřekli. Nápaditá proměna si vysloužila prvenství v soutěži Interiér roku v kategorii Nízkonákladové bydlení.

Elektrické zásuvky, které mají o kolečko víc. Co ještě můžou dokázat?

Většinou na ně nahlížíme jako na nutný technický prvek v interiéru, díky němuž uvádíme do provozu elektrozařízení. Ale to není vše, co můžou umět.

Šetříte teplou vodou? Dobře, ale nesmíte to přehánět

Úspory jsou na denním pořádku většiny rodin, ovšem každá stana má dvě mince. Platí to i pro omezenou spotřebu teplé vody. Co se může stát, když ji budete nadmíru „škrtit“?

Žlutý pokoj

Barvy interiéru podle vašeho charakteru: 2. díl

Doma se chceme cítit dobře. Jaké barvy vám k tomu pomůžou? To záleží na vašem charakteru.

Inspirujte se. Přinášíme vám trendy na letošní podzim!

Inspirujte se podzimními interiérovými trendy

Barvy, které s sebou přináší podzim v přírodě, miluje téměř každý. A právě tyto, ale i různé další odstíny budou trendem letošního podzimu v bydlení. Inspirujte se s námi.

Design zaplnil výstaviště Rho-Pero, oživil ulice Milána, showroomy a paláce včetně zahrad a dvorů.

Milánský veletrh avizuje báječná léta s designem

Největší veletrh interiérového designu na světě Salone del Mobile slavil šedesátiny a v červnu přilákal do Milána přes čtvrt milionu návštěvníků. Jaké je jeho poselství?

Dozrává ovoce, vyberte ten nejlepší odšťavňovač

Ovoce a zelenina pomalu dozrávají v zahradách a sadech, a tak je načase vytáhnout odšťavňovač. Ale jaký?

Knihovna

Jak se rychle čistí knihy a knihovny

Znáte to, úklid knihovny dokáže být pěkně zdlouhavá práce. Vyskládat všechny knihy, otřít je od prachu, otřít poličky, vše naskládat zpět. A pak? Jak vytvořit funkční systém?