Rychlovarná konvice SWK 1796SS udrží nastavenou teplotu vody až 2 hodiny, cena 1199 Kč.

Rychlovarná konvice. Na co si dát pozor při nákupu?

Velikostí je sice menší, zato pomocí nedocenitelná. Ostatně umíte si představit život bez rychlovarné konvice?

Péče o dřevo v koupelně

Zařídit, aby v koupelně nebylo vůbec vlhko, nikdy se netvořila pára nebo se kapky vody nedostaly mimo prostor vany, sprcháče a umyvadla, dost dobře nejde. Přesto i v takovém prostředí může dřevo obstát.

Když se nahatá okna stydí, pomůžou závěsy, rolety, žaluzie i japonské stěny

Velká okna jsou super, dostanou do interiéru více světla, ale zase pak je vidět, jak to u vás doma chodí. Chcete je obléknout? Tak využijte textilní stínění, které současně plní dekorativní roli. Vyberte si třeba rolety, závěsy, žaluzile, ale třeba i...

Neopakujte staré chyby při zařizování nové kuchyně

Než si pořídíte novou kuchyňskou linku, zajděte se podívat do několika studií nebo se poraďte s odborníkem. Doba se změnila, tak proč opakovat chyby minulosti.

Energetické štítky světelných zdrojů. Co se pro vás mění od 1. září 2021?

Až půjdete do obchodu pro novou žárovku nebo svítidlo s vestavěným zdrojem, možná vás překvapí trochu jiný energetický štítek. Jak poznat nejúspornější výrobek?

Chcete nové umyvadlo? Možností je více, vybírejte

Jde o běžnou součást koupelny, ale i ta musí hlavně dobře sloužit a bonusem navíc je oku lahodící design. Kterému umyvadlu dáte přednost?

Útulná předsíň? Máme 4 tipy, jak ji zařídit

Místem, které vítá příchozí, zpravidla jen prolítnete, přestože jde o první vizitku vašeho domova. O důvod víc, abyste si předsíň zařídili vkusně a také prakticky.

Umístění televize

Správné umístění televize

Zatímco v době obývacích stěn bylo celkem jasné, kam televizor umístíme, dnes je situace o něco složitější. Důvodem je nejen odlišné uspořádání interiéru, ale i zcela jiné trendy vzhledu nábytku a samozřejmě i konstrukce samotného televizoru.

Mozaika v koupelně

Odbornice radí, na co dát pozor při pokládce mozaiky

Vhodně vybraná mozaika dokáže koupelnu probarvit a zároveň jí dodat nádech luxusu. Její pokládka není nijak složitá a zvládne ji každý zručný kutil či kutilka. Odbornice Adéla Kadlečíková z projektového marketu Hornbach nám přiblížila několik zás...

zpracovani rajcat

Jak zpracovat nadbytečnou úrodu rajčat?

Všichni zahrádkáři a milovníci rajčat vědí, že není nad chuť vlastnoručně vypěstovaných rajčat. Co když se vám jich ale urodí víc, než zvládnete zkonzumovat?

Kuchyňský nůž

Nože do kuchyně: Které pořídit jako základ a jak o ně pečovat?

V mnoha domácnostech se postupem času nakupí hromada nožů, z nichž se dají použít jen dva až tři. Ostatní jsou tupé, viklá se jim rukojeť nebo mají neprakticky tvarovanou čepel a netušíme, co by se s nimi vlastně dalo ukrojit. Pojďme si tedy v kuchyň...

Cottagecore style

Inspirace: Styl Cottagecore dýchá venkovskou idylkou

Cottagecore není obyčejný rustik, i když s ním má ledacos společného. A rozhodně není jen pro stárnoucí konzervativce, kteří nostalgicky vzpomínají na staré časy. Naopak, podle definice na Wikipedii styl Cottagecore vyvinula generace mileniálů. Zdá s...

Pokoj pro teenagera

Jak upravit pokoj pro dospívající dítě aneb Když se školák mění ve studenta

Potomek v pubertálním věku dokáže rodičům připravit nemalé starosti. Na druhé straně už ale umí formulovat své názory a přání ohledně vybavení vlastního pokoje. V čem mu můžete vyjít vstříc a které jeho představy bude potřeba trochu usměrnit?

vyzdoba bytu

Jakých chyb se vyvarovat při výzdobě vašeho bytu?

Stěhujete se či si právě zařizujete nové bydlení? Nebo jen malujete a pořizujete si nějaké nové doplňky či nábytek? Je to ideální příležitost, jak napravit některé dekoratérské chyby, kterých jste se možná dopustili ve staré domácnosti, nebo naopak v...

Kočka v pelíšku

Inspirace pro kočku: jak vybrat pelíšek a naučit ji v něm spát

Za pelíšek pro kočku lehce utratíte několik stokorun, nějaký luxusní může stát i přes tisícovku. Je proto velmi důležité, aby se kočce zalíbil a nešlo o marnou investici. Jakému typu pelíšku kočky dávají přednost a kde se jim nejlépe spí a relaxuje?

Plavky

Jak pečovat o plavky, aby vám vydržely do příštího léta

Plavky rozhodně nejsou kouskem oblečení, které jen tak hodíte do pračky spolu s ostatním prádlem. Jejich jemný materiál vyžaduje zvláštní péči, jinak po velmi rychlé době ztratí tvar, pružnost i barvu. Jak s nimi nakládat, aby je bylo možno obléknout...

Jezírko

JAK NA ŘASY V JEZÍRKU? PORADÍME S LIKVIDACÍ I PREVENCÍ

Zahradní jezírko dovede zútulnit každou zahradu. V teplých měsících u něj rádi posedíte a trochu se osvěžíte. Slunečné počasí však často vede ke vzniku řas. Proto je nutné jezírku po celý rok věnovat náležitou péči – a během teplejších měsíců si dát...

francouzske bydleni

Francouzský styl bydlení – elegance a pohodlí

Užívat si života, dopřát si pohodlí a hlavně bez spěchu a zbytečného stresu – to Francouzi milují. Jejich styl bydlení tomu také odpovídá. Co je pro jejich bydlení typické?

Kuchyňský dřez

Kuchyňský dřez není jen stylovým doplňkem, i když máte myčku. Jak ho vybrat?

Kuchyňské dřezy se nám poslední dobou na reklamních fotografiích moderních kuchyní dost zmenšily. Designéři jako by počítali s tím, že dneska už má každý myčku, a dřez slouží v podstatě jen k oplachování zeleniny. Není to tak docela pravda.

Skandinávská koupelna

Inspirace: Jak vykouzlit skandinávskou koupelnu

Skandinávský styl má výhodu, že sluší koupelnám prostorným i docela malým. Jeho krása se skrývá v jednoduchosti, neutrálních barvách a čistých liniích, které působí harmonicky a uklidňují mysl.

skvrny od potu

Jak se zbavit ošklivých skvrn od potu na oblečení?

Léto je krásné roční období, které si spojujeme s dovolenou a spoustou aktivit. Je to ale také období vyšších teplot, kvůli kterým se více potíme, což má za následek ošklivé zažloutlé skvrny na našem oblečení. Jak se takových skvrn efektivně a rychle...