Poradna: Kdy vsadit do stavby okna a krbovou vložku?

Krbová kamna 6

Autor: Oficiální zdroj

Čtenářka Lucie nám napsala: Dobrý den, v létě začínáme rekonstruovat náš RD, a protože žijeme na vesnici, práce na domku budou probíhat ve fázích, částečně svépomocí za pomoci malých firem vždy, když přijedeme do ČR. Protože si utvářím plán prací, potřebovala bych poradit: V jaké fázi měnit nová okna za stará a kdy do místnosti umístit a obezdít krbovou vložku?

Martin Perlík
Odpovídá ing. Martin Perlík - projektant rodinných domů na volné noze, www.perlikprojekce.cz


Dobrý den,

nová okna za stará vyměňte, jakmile budete mít hotové veškeré práce, kterými by se mohla nová okna poškodit. To znamená hlavně všechny bourací práce uvnitř a vyměněnou střechu, případně nové nosné konstrukce stropů.

Při výměně oken si dejte pozor, aby montážní firma osadila těsnicí pásky, které zabezpečí průnik vlhkosti do spáry mezi okny a stěnou z vnější i vnitřní strany.

Krbová vložka s celou svojí konstrukcí potřebuje mít připravený komín, stát na pevném podkladě a být přistavena k omítnuté zdi.

Proto ji osaďte až v okamžiku, kdy budete mít vyzděné a omítnuté stěny a bude hotová hrubá podlaha. Tedy železobetonová podkladní deska v přízemí nebo stropní deska v patře. Ale ještě předtím než budete pokládat polystyren pro skladbu plovoucí podlahy.

Pod krbovou vložkou může být nutné vytvořit základ, nebo vyztužit stropní konstrukci v patře a také zajistit přívod vzduchu.

Komentáře

Načítám komentáře...