Pokud se rozhodujete pro nákup ojetého auta, nejspíš víte, že vás čeká nelehký úkol. S trhem plným možností a s nejistotou ohledně minulého majitele vozidla je nutné mít strategii, která minimalizuje, že budete zklamaní. Pak se vám povede najít auto, které vám bude sloužit dlouhodobě. Podívejte se na několik důležitých faktorů, na které byste měli při nákupu ojetého auta zaměřit svou pozornost.

Zdroj: Youtube

Stav karoserie a laku

Jednou z prvních věcí, které byste měli při prohlídce ojetého auta zkontrolovat, je stav jeho karoserie a laku. Důkladně prohlédněte všechny části vozidla a hledejte jakékoliv známky poškození, jako jsou oděrky, díry nebo koroze.

Pamatujte, že i malé známky poškození mohou naznačovat vážnější problémy pod povrchem. A oprava by vás mohla vyjít draze.

Zkontrolujte servisní historii

Jedním z nejdůležitějších ukazatelů spolehlivosti ojetého vozu je jeho servisní historie. Zkontrolujte veškeré dostupné záznamy o servisu a opravách a ujistěte se, že bylo vozidlo pravidelně udržováno a servisováno. Pravidelný a důsledný servis je pro dlouhou životnost a spolehlivost automobilu nutností.

Ověřte stav motoru a technického vybavení

Při prohlídce ojetého auta nezapomeňte zkontrolovat stav motoru a technického vybavení. Zkuste si vozidlo nechat spustit a poslechněte si zvuk motoru.

Pokud slyšíte neobvyklé zvuky, jako jsou klepání nebo cvakání, mohou to být známky potenciálních problémů. Dále zkontrolujte stav brzd, pneumatik a dalšího technického vybavení, abyste se ujistili, že je auto v dobrém technickém stavu.

Ověřte vlastnictví a původ vozu

Nezapomeňte si ověřit vlastnictví a původ ojetého auta. Zjistěte, zda má vozidlo kompletní a platné registrační doklady, a zkontrolujte historii vlastnictví pomocí k tomu určených služeb. Dále se snažte zjistit, zda nebylo vozidlo zapojeno do vážné nehody.

Podrobná prověrka

Vozidlo si můžete nechat důkladně prověřit předtím, než se ho rozhodnete koupit. Můžete si jej nechat prověřit odborníkem nebo použít služby nezávislého technika, který provede podrobnou kontrolu vozidla a odhalí jakékoliv skryté vady nebo problémy.

Zdroj: autoaz.cz, denik.cz, tipcars.cz

Související články