Na porod lze trénovat na předporodní přípravě, k poklidnějšímu nákupu či prodeji nemovitosti poslouží třeba naše Realitní okénko oslovující zkušené makléře, advokáty a další odborníky. Postupně projdeme všemi možnostmi, kroky a komplikacemi, které taková náročná životní událost přináší.

Nájemci a nájemníci

Nejčastěji do kontaktu s realitami přicházejí lidé hledající pronájem, které zpravidla tlačí čas a obrovský převis poptávky nad nabídkou. Často se nechají vmanipulovat do nevýhodných akcí a nesmyslných požadavků pronajímajících, jen aby měli kam hlavu složit. Ale ani pronajímatelé, zejména začátečníci, nejsou bez starostí…

Kupující a prodávající

Kupující v současné době přebírají drobty na pomaličku rozmrzajícím realitním trhu s podezřením, že když už něco náhodou chvilku leží v nabídce, po podpisu smlouvy jim ze skříně vypadne bytelný kostlivec. Často vyrážejí na trh se suitou technických, finančních a právních poradců ve snaze vyhnout se podvodům a komplikacím a dobře dělají.

Prodávající, kteří nemovitost velmi často prodávají proto, aby za utržený peníz koupili jinou, počítají každou korunu, nadávají na výši provize a zkoušejí akci zvládnout sami. Dost často přijdou o více než o provizní statisíce.

Sliby a chyby

Někdy volbou špatného makléře, který slíbí hory, doly, černý les, ale výsledek slibům neodpovídá ani vzdáleně, jindy chybami plynoucími z toho, že se pouštějí do akce, na kterou je v současném byrokracií prorostlém a stohy nesrozumitelných smluv jištěném světě potřeba vědět opravdu hodně a nebát se zeptat odborníků (a za jejich zkušenosti jim zaplatit).

Zkrátka, šťastní ti, kteří pronájem, prodej či koupi mohou vyřešit mezi spolehlivými blízkými lidmi „rukoudáním“ tak, jak to bývalo za časů našich pradědečků! I když ani tady se bez „papírování“ neobejdou.

Realitní okénko vám pomůže

Pokud tuto možnost nemáte, v Realitním okénku vás postupně seznámíme s jednotlivými kroky a pojmy na realitním trhu, jako je katastr nemovitostí, věcné břemeno, průkaz energetické náročnosti budovy, prodej s pomocí realitního makléře (a jak vybrat toho pravého) nebo svépomocí s advokátem, jak nemovitost prezentovat, na co se ptát a čeho si všímat při nákupu, co požadovat od pronajímajícího a co od nájemníka, jak si sjednat hypotéku a spoustu dalších informací…

 Chcete prodat, koupit, pronajmout dům, byt, garáž nebo pozemek?
Potřebujete si ujasnit stav nemovitosti vzhledem k finančním prostředkům, které máte k dispozici? Nenabízíte moc levně, nebo naopak draho? Jsou vaše požadavky spíše umírněné, nebo na nějaký ten milion hledět nemusíte? Víme o místě, kde získáte perfektní přehled pěkně pohromadě.
Podívejte se na stránky https://www.annonce.cz/reality.html#reality a budete mít vše jako na dlani. Filtrování podle ceny, velikosti, lokality je samozřejmé a orientovat se budete za pár sekund. Podle popisu a hlavně z fotografií získáte dokonalý přehled o tisícovkách pozemků, domů, bytů a komerčních prostor. Určitě to vyzkoušejte.

Další díl Realitního okénka budeme vydávat za týden 26. 3. 2024. O čem bude? Záleží i na vás. Můžete se zapojit do ankety a vybrat téma, které vás bude zajímat nejvíc:

Přihlášení

My si vás zapamatujeme a můžete číst Dumazahrada.cz bez omezení.
Ještě nemáte účet? Registrujte se
Odemknout anketu
warning_fill
Hlasovat v anketě mohou jen přihlášení uživatelé.

Jaké téma Realitního okénka vás pro další díl zajímá nejvíc?

info Hlasování bylo ukončeno.
Katastr nemovitostí a vše, co byste o něm měli vědět 60 %
Proč je důležitý pečlivý výběr makléře 24 %
Právní kutilství se nevyplácí (Proč se radit s advokátem) 16 %
Hlasovalo: 58

Zdroj: Dům&Zahrada, Foto: Depositphotos

Související články