Dětské tábory jsou dobrým způsobem, jak mohou vaše děti trávit svůj volný čas o letních prázdninách smysluplně. Bohužel nejde o levnou záležitost. Příspěvek na letní tábory však nabízí spousta pojišťoven v rámci fondu prevence.

Tímto způsobem pojišťovny podporují děti v pohybu a sportu. I proto se příspěvky obvykle týkají „normálních“ letních táborů. Nikoliv příměstských a nesportovních. Záleží však na konkrétní zdravotní pojišťovně.

Oborová zdravotní pojišťovna a příspěvek na letní tábor

Zdroj: Youtube

Příspěvek od Oborové zdravotní pojišťovny může mít různou výši – vyšplhat se může až k deseti tisícům. Záleží na počtu kreditů, které nasbíráte v aplikaci Vitakarta. A jak se body sbírají? Získat je můžete za dárcovství krve, ale i preventivní prohlídky. Jak vidíte, je zde kladen velký důraz na prevenci.

Kredit můžete čerpat jak na sportovní pobyty (včetně soustředění), tak i na ozdravné pobyty. Kredity nelze čerpat na příměstské tábory. K čerpání kreditů doložte daňový doklad, může být starý maximálně 3 měsíce.

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna a příspěvek na letní tábor

Česká průmyslová pojišťovna vám na tábor přispěje až do výše 1500 Kč. Jediné, co pro to musíte jako rodiče udělat, je předložit potvrzení organizátora o ukončení letního tábora. Udělat to však musíte do jednoho měsíce. Doklady o úhradě musíte uplatnit do tří měsíců.

Velkou výhodou je fakt, že se příspěvek týká také příměstských táborů, letních škol i družin. Nechybí ani sportovní soustředění probíhající během prázdnin. Podmínkou je však, aby tábor trval alespoň čtyři dny. Příspěvek se vztahuje na děti od 3 do 17 let.

RBP a příspěvek na letní tábor

RBP přispěje až 1500 Kč na pobytový i příměstský letní tábor. Ten musí trvat alespoň 7 dní v případě pobytového tábora. Nebo 5 dní v případě příměstského tábora.

Tyto tábory musí být zaměřené na pohyb a sport, takže třeba cyklistický nebo plavecký tábor. Děti milující malování a podobně mají bohužel smůlu. Na příspěvek mají nárok děti od 3 let do ukončení školní docházky.

Pokud chcete čerpat příspěvek, potřebujete doklad o absolvování tábora, opět mladší tří měsíců. Dále vyplněný formulář s žádostí o příspěvek. Pokud máte doma alergika nebo dítě s kožním či respiračním onemocněním, můžete žádat o příspěvek do výše 10000 Kč na ozdravné pobyty u moře. Pokud to máte v plánu, máte čas do konce července.

Všeobecná zdravotní pojišťovna a příspěvek na letní tábor

Všeobecná zdravotní pojišťovna na letní tábory nepřispívá. Pokud zvažujete přechod k jiné zdravotní pojišťovně, měli byste vědět, že přejít k jiné pojišťovně můžete jednou za 12 měsíců. A to ve 2 termínech, vždy na začátku pololetí. Žádost se podává 3 až 6 měsíců předem.

Vojenská zdravotní pojišťovna a příspěvek na letní tábor

V případě, že tábor bude trvat alespoň pět dnů, má dítě nárok na až 1000 korun. Tábor však musí zahrnovat pohyb v přírodě. Příměstské tábory musí být zaměřeny sportovně. Po ukončení tábora musíte pojišťovně předložit potvrzení o absolvování tábora, dále o zaplacení pobytu – vždy s podpisem a razítkem organizátora.

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR a příspěvek na letní tábor

Zdravotní pojišťovna přispívá až 1500 Kč na sportovněpohybové aktivity, tedy na sportovněpohybový pobyt. Pokud se tento pobyt uskuteční během letních prázdnin, můžete žádat o dalších 500 Kč. O příspěvek žádejte do 3 měsíců od ukončení pobytu. Platební doklad může být starší, pokud máte potvrzení, že se pobytu dítě zúčastní letos. Pobyt musí trvat alespoň 4 dny.

Nezapomínejte na pojištění

Pokud posíláte dítě na letní tábor, doporučujeme vám sjednat si pojištění odpovědnosti. To oceníte v případě, že dítě na táboře omylem něco rozbije. Ujistěte se také, zda je organizátorem tábora nějak řešeno úrazové pojištění. Nebo zda ho musíte dítěti řešit sami.

Zdroj: insia.cz, mandragora.camp

Související články