ENE Online, nová a unikátní služba portálu Ušetřeno.cz, je mnohem více než jen srovnávač. Umožňuje nejen na jednom místě porovnat ceny energií, podmínky tarifů i výši záloh, ale v případě výběru jiného dodavatele rovnou sjednat smlouvu. A to do 10 minut, několika kliknutími na počítači nebo telefonu.

Pohodlně a rychle

Když jsem v roce 2019 přebíral vedení společnosti Ušetřeno.cz, sjednávání smluv s dodavateli energií probíhalo zcela jinak. Vše bylo zdlouhavé a časově náročné, obvykle to trvalo týdny, někdy dokonce měsíc. Pamatuji si, jak za mnou přijel kurýr se smlouvou na změnu dodavatele, kterou chtěl podepsat na kapotě auta. O pět let později můžeme klientům nabídnout ucelenou službu, která umožňuje na jednom místě porovnávat ceny i si sjednat výhodnější smlouvu. A to do velké míry automatizovaně při zachování maximální míry srozumitelnosti i bezpečnosti,“ říká Petr Hošek, generální ředitel společnosti.

Změna dodavatele (ERU)

Zdroj: Youtube

Úspory 150 milionů za rok

V posledních letech se portálu Ušetřeno.cz podařilo tento proces postupně zcela digitalizovat, také díky ochotě dodavatelů energií. Domácnosti díky Ušetřeno.cz za loňský rok uspořily průměrně 4500 Kč u elektřiny a 7500 Kč na fakturách za plyn, některé ale i nižší desítky tisíc korun. Ostatně celková suma, kterou klienti portálu loni na energiích ušetřili, čítá závratných 150 milionů korun.

K dispozici celkem 130 dodavatelů

K oblibě služby Ušetřeno.cz přispívá také okolnost, že specialisté portálu svým klientům rádi poskytnou detailní konzultace včetně toho, jak se vyznat v často složité či výsostně odborné terminologii dodavatelů a jejich cenících. Spuštění ENE Online pak dále urychluje a zjednodušuje proces výběru nejvýhodnějšího tarifu od více než 70 dodavatelů plynu a bezmála 60 dodavatelů elektřiny, jejichž nabídky jsou přes službu dostupné.

Přihlášení

My si vás zapamatujeme a můžete číst Dumazahrada.cz bez omezení.
Ještě nemáte účet? Registrujte se
Odemknout anketu
warning_fill
Hlasovat v anketě mohou jen přihlášení uživatelé.

Věděli jste, že je možné změnou tarifu výrazně ušetřit?

Ano, tyto možnosti využíváme. 1
Ne, je to pro nas nová informace. 3

Co najdete na Ušetřeno.cz

Portál Ušetřeno.cz umožňuje spotřebitelům rychle a jednoduše srovnávat ceny energií napříč dodavateli, stejně jako ulehčuje výběr různých finančních produktů včetně půjček a hypoték či spoření, nebo mobilního operátora. Stačí do kalkulačky vyplnit požadované informace. Specialisté Ušetřeno.cz poté pomohou při výběru nejoptimálnější varianty.  

Zdroj: mesec.cz, elektrina.cz

Související články