Vyhrajte úžasnou knihu od Jeremyho Clarksona

Soutěž byla již ukončena. Výhercům gratulujeme.

Jeremy Clarkson

Už čtvrt století britský novinář Jeremy Clarkson auta řídí, testuje a píše o nich. České překlady jeho tří zábavných titulů (Vím, že máš duši, Na plný plyn, Zapomeň na brzdy) si získaly mnoho nadšených čtenářů. Nyní se Clarksonovi příznivci mohou těšit na čtvrtou knihu Ďábelská jízda.

Jeremy Clarkson

Autor: Oficiální zdroj


Žurnalistický veterán v ní opět glosuje různé značky aut a současně si vyřizuje účty se vším, co ho dopaluje. Kniha vyšla 15. října 2015 v rámci Velkého knižního čtvrtka.

Vztah Jeremyho Clarksona k autům je plný vyhraněných citů – někdy je miluje, jindy z něj mluví čirá averze. Např. takový Volkswagen Jetta nedopadl moc dobře: „Je to nejnezáživnější, nejdepresivnější auto v historii lidstva… je to doslova dvoustopý ekvivalent mrholení,“ soptí Clarkson v knize Ďábelská jízda. Zdánlivě smířlivěji nahlíží na Citroen DS5: „Je ideálním autem pro ty, kteří chtějí rychle cestovat, možná nespolehlivé a nepohodlné, ale vypadá fantasticky a je neuvěřitelně dobře vybavené a charismatické. Zkrátka, je to nepochybně auto, které si chcete koupit. Ale mám podezření, že ho taky hodně rychle budete chtít prodat.“ Už dlouhá léta píše Clarkson týden co týden sloupky pro britský nedělník The Sunday Times. Vyznává se v nich ze své vášně pro auta a také zjišťuje, co vlastně lidi k různým značkám aut přitahuje. Kniha Ďábelská jízda představuje jeho texty z let 2011–2013. Je to mix více než stovky automobilových recenzní a sžíravých komentářů k politice, společnosti a aktuálním problémům. Mimo jiné se zde dozvíme, co autora štve na dopravní byrokracii, řečech o globálním oteplování, golfu, elektromobilech, cyklistech, karavanistech či přímo celých národech – od Němců a Belgičanů až po Švédy a Američany. A proč by raději olizoval psí zadek, než žvýkal marcipán.

Čtenáři oceňují především Clarksonův břitký humor, jenž se nezastaví před ničím a před nikým. A rádi se nechávají přesvědčit, že smysl života je téměř na dosah, pokud máte plnou nádrž, nohu na pedálu a otevřenou silnici před sebou.

O knize uvedli

  • „Brilantní… budete se smát hodně nahlas!“ – Daily Telegraph
  • „Neskutečně vtipné… potrháte se smíchy…“ – Time Out

Jeremy Clarkson (*1960) je svérázný britský novinář, moderátor a profesionální kontroverzní osobnost. Roku 2002 vyčaroval z usedlé motoristické revue Top Gear jeden z nejúspěšnějších pořadů všech dob se stamiliony fanoušků po celém světě a získal tak ohromné bohatství a nehynoucí slávu. Svou hyperaktivní povahou, prořízlou pusou a politickou vyhraněností si však také nadělal spoustu nepřátel. Clarkson rád provokuje výroky na samém ostří politicky korektního nože, za něž se pak mnohdy musí omlouvat. Občas dokonce nejde daleko pro ránu pěstí. BBC mu kvůli jeho aférám několikrát pohrozila vyhazovem. Hrozbu splnila v březnu 2015, kdy Clarkson během natáčení napadl jednoho z producentů. Krátce poté rezignovali na své moderátorské posty i jeho kolegové James May a Richard Hammond a také Andy Willman, dlouholetý výkonný producent pořadu a blízký přítel Clarksona. Clarksonův Top Gear tak skončil vcelku příznačně – obřím karambolem a spektakulárním výbuchem. Možná je to paradoxně ten nejlepší konec, jaký si proslulá recesistická trojice mohla přát. Dle posledních zpráv Clarkson a zbytek týmu podepsali tříletou smlouvu se společností Amazon na novou motoristickou show. Samotný Clarkson by si měl přijít celkem na 46 milionů dolarů (1,1 miliardy korun) a stát se tak jedním z nejlépe placených moderátorů ve Velké Británii.


Chcete vyhrát tuto zajímavou knihu? Odpovězte správně na naši otázku a vyhrajte jednu z pěti knih, které tu pro vás máme k dispozici. Kdo nebude vědět, může získat nápovědu zde. Termín soutěže je od 19.10.2015 do 1.11.2015 včetně. Vyhrává ten, kdo správně odpoví jako 20., 40. a 60., 80., a 100. v pořadí. Výherce zkontaktujeme a pošleme jim výhry po skončení soutěže. Soutěž se řídí všeobecnými marketingovými podmínkami.

Soutěž byla ukončena. Výherce budeme kontaktovat telefonicky nebo mailem.