Pojďte vyhrát zajímavou sci-fi knihu

Soutěž byla již ukončena. Výhercům gratulujeme.

Urbo Kune

Před Vánoci se hodí každý dárek, který můžete sehnat. A pokud vy sami nebo někdo z vašeho okolí je vyznavačem sci-fi knih, pak máte už z půlky vyhráno. Abyste měli úplně, musíte s námi soutěžit a vyhrát.

Nejdřív ale něco o knize:

Miloš Urban URBO KUNE

Sci-fi román Urbo Kune je součástí unikátního stejnojmenného projektu, který v sobě zahrnuje architekturu, literaturu, film, výtvarné umění a hudbu. Tento román vychází ze zadání názvu a místa fiktivního hlavního města Eurosvěta.

Pojednává o příchodu nového knihovníka Mikuláše Jelena, který pro novou práci opouští svůj antikvariát v Praze. S Urbem se však nesžívá snadno a sílí v něm pocit, že město, budované s vidinou euroslávy a pak nikdy neprobuzené a ke svému účelu nevyužité, si žije vlastním tajným životem, o kterém nemá společnost ani stát tušení. Mikuláš se tu setká s podivnými lidmi, kteří v sobě přinášejí budoucnost. Někteří ho přicházejí obejmout, jiní mu chtějí ublížit. Roli, kterou v tajném plánu města sehrává, se musí učit přímo na jevišti. Může jen doufat, že ji celou bude znát dřív, než ho někdo stihne zabít.

Kniha je ilustrována nákresy a vizualizacemi města, jež vznikly v ateliéru a vysokoškolském kurzu architekta Petra Hájka.

O autorovi: Miloš Urban (1967) dnes patří mezi nejvýraznější české spisovatele mladší generace a podle některých kritiků mezi největší naděje nové české literatury. Svými prózami se hlásí především k anglické vypravěčské tradici - v Anglii ostatně strávil část dětství a potom studoval anglickou literaturu na univerzitách v Praze a v Oxfordu. Britskou filiaci dokládá např. jeho svérázný černý humor a také morbidní, hororové prvky, obsažené ve všech jeho románech, které v duchu ostrovní tradice vynikají čtivostí, nadsázkou, bohatým dějem, důmyslnou výstavbou a překvapivými pointami. Žije v Praze a pracuje jako redaktor v nakladatelství.


A vy můžete vyhrát jednu z pěti knih Urbo Kune. Stáčí jen správně odpovědět na naši otázku a vyhrát. Termín soutěže je od 30.11.2015 do 14.12.2015 včetně. Vyhrává ten, kdo správně odpoví jako 20., 40., 60., 80. a 100. v pořadí. Výherce zkontaktujeme a pošleme jim výhry po skončení soutěže. Soutěž se řídí všeobecnými marketingovými podmínkami.

Kdo nebude vědět, nápovědu získá zde.

Soutěž byla ukončena. Výherce budeme kontaktovat telefonicky nebo mailem.