Dřevěné podlahy a vlhkost vzduchu

Soutěž byla již ukončena. Výhercům gratulujeme.

stylies

Máte novou dřevěnou podlahu a řeší, jak se o ni co nejlépe starat? Krom běžného úklidu nezapomínejte i na další věci. Také nízká relativní vlhkost vzduchu dřevěné podlaze neprospívá. Toto nebezpečí vzniká zejména v zimním období v topné sezóně, kdy relativní vlhkost vzduchu klesá v místnostech často pod 20 %. Potom dochází k sesychání a tvorbě trhlinek mezi jednotlivými lamelami. Proto je dobré udržovat relativní vlhkost vzduchu mezi 40 - 60 % a teplotu 15 - 25 °C.

Pokud potřebujete zvýšit vlhkost ve vašem bytě, doporučujeme pořídit si zvlhčovač vzduchu. K rychlému zvýšení vlhkosti jsou vhodné spíše ultrazvukové zvlhčovače vzduchu. Ty produkují pomocí ultrazvukové membrány hustou mlžinu a v poměrně krátkém časem tak dojde ke zvýšení vlhkosti. Část produkované mlžiny však může dopadat zpět na podlahu, která by se mohla poškodit.

Proto, pokud máte doma dřevěnou podlahu, je lepší se zaměřit spíše na zvlhčovače diskové. Ty jsou doporučeny tam, kde je potřeba zvlhčovat vzduch dlouhodobě. Pracují na principu přirozeného odparu, kdy je do vzduchu uvolněno pouze takové množství vody, aby byl při daných podmínkách optimálně nasycený. Tato hodnota se většinou pohybuje mezi 40-50%. Diskové zvlhčovače jsou energeticky velice úsporné, nepotřebují spotřební materiály a díky tomu mají velmi nízké provozní náklady.

stylies
Stylies Luna

Designově zajímavé zvlhčovače vzduchu nabízí švýcarská značka Stylies. Můžete si vybrat z modelů ultrazvukových i se studeným odparem. Vždy vybírejte zvlhčovač s dostatečným výkonem, podle velikosti místnosti, kterou potřebujete zvlhčovat. Více informací, jak si správně vybrat, na www.stylies.cz.


Pokud odpovíte správně na soutěžní otázku a budete 200. Se správnou odpovědí v pořadí, můžete se těšit na aromadifuzér Stylies Luna. Nápovědu získáte na www.stylies.cz.

Soutěž trvá od 15.2. do 28.2. 2016 včetně. Výherce zkontaktujeme a pošleme mu výhru po skončení soutěže. Soutěž se řídí všeobecnými marketingovými podmínkami.

Soutěž byla ukončena. Výherce budeme kontaktovat telefonicky nebo mailem.