Soutěžte se společností GRENA o růstovou příměs Vermikulit Zahrada

Soutěž byla již ukončena. Výhercům gratulujeme.

Hnojivo

Moderní trendy se nevyhýbají ani pěstování rostlin: Ať už chceme mít doma krásné pokojové rostliny, zahradu plnou kvetoucích květin a okrasných keřů, nebo pěstovat voňavé bylinky, sezónní ovoce a zeleninu, k dokonalému výsledku nám může pomoci 100% přírodní materiál bez chemických přísad, který hned několika způsoby podporuje růst rostlin.

Jedná se o růstové médium - komplex magnesia, hliníku a železitého silikátu s jedinečnou schopností vázat na sebe vodu a hnojiva, která pak předává rostlinám přímo ke kořenům. Rostliny také postupně obohacuje o potřebné minerály a stopové prvky (draslík, hořčík, vápník, mangan nebo křemík). Tento čistě přírodní materiál bez chemických přísad půdu zlehčuje a provzdušňuje, brání tvorbě plísní a následné hnilobě a plnohodnotně nahradí perlit, písek i rašelinu současně.

Hnojivo

Vermikulit skvěle poslouží jako příměs k substrátu u pokojových i zahradních dekorativních květin, díky svému složení se hodí také pro pěstování určitých druhů rostlin bez půdy, tzv. hydroponie. Velmi často je používán také jako účinná příměs ke speciálním substrátům pro netradiční a vzácné rostliny, jako jsou palmy, orchideje či některé masožravé rostliny.

Samostatně, s ničím nemíchaný, se dá Vermikulit použít k velmi efektnímu klíčení semen – stimuluje růst kořenů a tím výrazně podporuje zdravý vývoj mladých rostlin, navíc jeho unikátní složení účinně zabraňuje tvorbě plísní v době klíčení. Použitím Vermikulitu se navíc díky postupnému zavlažování a prostupnosti kyslíku úroda zvyšuje, naopak se snižují až o 60 % náklady na vodu i případná hnojiva.

Vermikulit se též velmi efektivně osvědčil při skladování ovoce, zeleniny, cibulí a hlíz. Nejen tedy že dopomůže ke krásné a bohaté úrodě, ještě se o ni perfektně postará: Po celou dobu skladování udržuje ideální vlhkost, čímž zabraňuje zrodu plísní a následné hnilobě.

Hnojivo


Vyhrajte 20 litrů růstového média Vermikulit. Jediné, co musíte udělat, je správně odpovědět na soutěžní otázku a být 50., 100. nebo 150. správně odpovídající soutěžící. Pokud si nebudete vědět rady, správnou odpověď najdete na www.grena.cz. Soutěž trvá od 19.5. do 2.6. 2016 včetně. Výherce zkontaktujeme a pošleme mu výhru po skončení soutěže.

Soutěž se řídí všeobecnými marketingovými podmínkami a pravdily soutěží společnosti Astrosat media.


Soutěž už skončila a my gratulujeme výhercům:

  • Nikola Pelcová, Vítkov
  • Martina Cieslarová, Třinec
  • Vladimír Baumruk, Brandýs nad Labem

Soutěž byla ukončena. Výherce budeme kontaktovat telefonicky nebo mailem.