Hledáte psího spolubydlícího? Najděte si podobného vaší osobě!

Pes a jeho páníček

Autor: www.isifa.com

Říká se, že staří lidé se svým psům začínají podobat. Něco na tom bude. Vy teď ale nemusíte čekat, až se svým psem zestárnete, můžete si najít psa, který je vám podobný už od narození.

Nemusíte pátrat po útulcích, teď vám pomůže moderní technologie. A zadarmo. Existuje totiž program, který vám najde psa přesně podle toho, jak vypadáte. Není to žádný pouťový trik, ale špičková práce profesionálních programátorů.

Novozélandská společnost NEC patří k předním světovým vývojářům programů, které rozpoznávají lidské obličeje. Jejich software pracuje s rozeznáváním dominantních obličejových linií, které se u každého z nás liší. Tyto programy používají především bezpečnostní složky k rozeznávání zločinců a teroristů, například na bezpečnostních kamerách v obchodech nebo na letištích. Také se jimi analyzují fotografie na pasech – jestli odpovídají skutečné osobě, nebo jsou falešné.

Program na výběr nejvhodnějšího psího společníka

Zjednodušená verze tohoto programu je využita i pro výběr toho nejvhodnějšího pejska. Webové stránky s programem jsme vyzkoušeli a fungují dokonale! Pes, kterého vám software vybere, je opravdu velice podobný vašemu vlastnímu obličeji. Alespoň u nás to fungovalo dokonale. Program bez problémů rozezná protáhlý obličej od kulatého, změří vzdálenost mezi očima a pozná i podobnost mezi lidským nosem a čumákem. Schválně, bude to fungovat i u vás?

Stránky s výběrem psího dvojníka jsou zdarma k dispozici na této adrese: www.doggelganger.co.nz Není třeba se ani registrovat, jediné, co potřebujete, je libovolně (ne)kvalitní fotka a středně rychlý internet. Pak už jen chvíli počkáte na výsledek. Program vám spočítá, jaká je procentuální podobnost mezi vámi a pejskem, kterého vám vybral. Navíc vám rovnou ve své obsáhlé databázi najde psího dvojníka, který je volný v některém útulku – bohužel zatím nemůžete vybírat z těch českých.

Pes a jeho panička

Autor: www.isifa.com

Komentáře

Načítám komentáře...