Mytí oken na poslední chvíli

Jak správně mýt okna

Autor: Tomáš Karlík

Máte umytá okna, nebo jste to ještě nestihli a plánujete se na ně vrhnout o víkendu? Pro všechny, kteří mytím oken budou trávit poslední předvánoční víkend, tu máme pár tipů od profesionálů, jak to zvládnout rychle a kvalitně. Tak tedy...

Než se do mytí oken pustíte, připravte si přípravky na mytí oken přímo určené a správné pomůcky. Starý hadr a zmačkané noviny mezi vhodné pomůcky ale rozhodně nepatří, nejlepší je utěrka z mikrovlákna nebo rozmývák a stěrka. Nejvhodnější přípravky jsou ty, které obsahují alkohol nebo čpavek. Profesionál radí k mytí oken používat vlažnou vodu a mýt okna jen, když venku nemrzne.

Mýt okna začněte z vnitřní části, a to od rámů a žaluzií. Po jejich očištění přejděte k tabulím skla. Nejprve si na tabule skla naneste přípravek, pořádně ho rozmydlete, aby špína z okna povolila. Pak už jen stačí přípravek i s nečistotou z okna stěrkou stáhnout. Nakonec rohy okna doleštit utěrkou z mikrovlákna a dočistit vnitřní parapety.

Tip od profesionála: Po umytí na okna naneste okenní vosk a setřete stěrkou. Okna ošetřená voskem se budou méně špinit a lépe udržovat.

Pozor, soutěž!

Ušetřete za čisticí přípravky, vyhrajte je v právě probíhající soutěži. Stačí jen správně odpovědět na jednoduché otázky a jeden z šesti balíčků čisticích prostředků Henkel může být váš!

Komentáře

Načítám komentáře...