Luxusní kuchyně s kamenným obkladem

Byt v Bratislavě prošel nákladnou rekonstrukcí

Byt v centru slovenské metropole je krásnou ukázkou propojení elegance historického domu a interiéru a moderních prvků a technologií. Vše ve špičkové kvalitě a designu od studia Perspektiv.

Výztuhy do věnce

Dotaz čtenáře: jak správně vybetonovat věnec na domě

Dělám svépomocí přístavbu domu pomocí pórobetonu 375 mm. Jde o dvougaráž pro vyšší dodávku se skladovacím prostorem nad stropem. Podle projektu si však nejsem jistý, jak udělat ztužující věnec v úrovni stropu. Mám to celé vyšalovat? Jak hluboko se dá...

Dům u Berounky

Úžasná rekonstrukce domu z první republiky

Mírný svah s výhledem na Berounku, dům odkazující na architekturu začátku 20. století a interiér ve stylu funkcionalismu. Podtrženo, sečteno a výsledkem je příjemné místo pro život.

Tepelné čerpadlo

Když chcete tepelné čerpadlo, tohle byste měli vědět

Koupě tepelného čerpadla je dnes bohužel sázkou do loterie. Těch, kteří tomu skutečně rozumí a nechtějí si jen „přihřát polívčičku“ na enormním zájmu, je bohužel dost. A tak už tím, že budete vědět, na co by vás měl prodejce upozornit, byste měli poz...

Okna

Jsou plastová okna skutečně nekvalitní? Ne všichni si to myslí

Naše články o plastových oknech a jejich (ne)kvalitě rozvířily docela velkou diskusi. Samozřejmě, že na to reagovali i jiní výrobci, konkrétně z České komory lehkých obvodových plášťů. Poslechněme si i jejich názor.

Beton, ilustrační foto

Čím probetonovat plochou střechu?

Poštou (ano, dnes ještě chodí i obálky) nám došel dotaz od člověka, který má problém se střechou. Potřebuje ji nosnou a přitom lehkou. Trochu špatná kombinace, že?

Měnící se byt

Návštěva bytu, který se dokáže měnit

Někdy je třeba byt upravit tak, aby dokázal variovat své prostory podle aktuální potřeby. Nejjednodušším příkladem je spojení/rozdělení kuchyně a obývacího prostoru. My se ale podíváme do bytu, který to spojování a rozdělování posunul na vyšší úroveň...

Dům před rekonstrukcí

Konkrétní příklad, jak majitelé domu uspořili rekonstrukcí peníze

Víc než spousta článků, kde vám radíme, jak uspořit peníze za vytápění, je lepší konkrétní příklad. Pojďme se na jeden takový podívat. S čísly a konkrétními uspořenými penězi.

Gallery House

Postavili si dům na hraně svahu s fantastickým výhledem na řeku

Někdy chtějí majitelé nebo architekti postavit dům ve stylu… Sem si můžete doplnit cokoliv. Od podnikatelského baroka až po funkcionalismus. Tito majitelé chtěli dům, který by žádný styl nepřipomínal.

Velký test oken. Třetí část se konala v laboratoři

Už ve dvou dílech jsme vám přinesli výsledky velkého testu plastových oken. Institut zdravého bydlení vzal osm vzorků, a nejenže je sám prozkoumal, ale donesl je i do laboratoří. Právě výsledky náročných testů přinášíme nyní.

Rozbitá zeď

Kdy používat reprofilovaný beton

Stavíte dům nebo jen potřebujete opravit část zdi? Zlobí vás staré schodiště nebo díra v podlaze? A co balkón? Jak na opravy? Zkuste reprofilační beton.

Jaký je technický rozdíl mezi nosným a vnějším zdivem

Technická terminologie je někdy dost nepřesná. I ve stavařině. To se však netýká termínů, jako je nosné zdivo, vnější zdivo nebo nenosné zdivo. Jaký je tedy mezi nimi rozdíl?

Waterfront Cottesloe

V tomhle domově seniorů byste chtěli žít i zamlada

Domovy důchodců nevypadají často moc vábně. My vás ale pozveme do jednoho, který byste klidně brali jako svoje vlastní bydlení.

Lepenka střešní

Jakou lepenku na střechu

Pokud budujete střechu, dřív nebo později se dostanete k otázce hydroizolace. Na plochých nebo velmi mírně sklopených střechách k tomu nejlépe poslouží střešní lepenka neboli asfaltová lepenka. Lepenka se však dá použít i na střechách s větším sklone...

Chalupa Na Potok

Pojďte se podívat do nádherně opravené chalupy

Tři kamarádi z města se rozhodli, že vybudují pro své rodiny a přátele přírodní zázemí v oblíbených jesenických nebo orlickohorských kopcích. A jak řekli, tak udělali.

Dráty ve zdi

Jak najít dráty ve zdi

Chystáte se něco vrtat do zdi, ale nejste si jistí, kde vám vedou dráty? Rekonstruujete byt nebo chcete jen navrtat poličku? Ať tak či tak, navrtat do drátů opravdu nechcete. Naštěstí je zvládnete odhalit sami a nemusíte utrácet za elektrikáře. Chcet...

Nové knihy do domu i na zahradu

Pravidelně vám nabízíme nově vydané knihy, které se na našem trhu objevily, a vás, jako zahrádkáře, kutily, pěstitele či chovatele, mohly zajímat. Zase je tu jedna série, která by mohla být zajímavá, ale tentokrát to nebude o zahradě.

Velký test kvality oken. Takové šmejdy jste ještě neviděli

Myslíte si, že koupit si okna je jednoduché? Že si zajdete třeba do hobbymarketu, okna si objednáte, koupíte a zabudujete? Ano, tak jednoduché to je. Jenže kvalita některých oken je přímo na žalobu.

Solární panely

Hloupost českého zákona – měření po fázích u fotovoltaiky

Zákon, který komplikuje život malým firmám, ale velkým může pomoci ušetřit velkou část nákladů. O co jde?

Kompozitní síť

Dotazy čtenářů: Mohou skutečně kompozitní kari sítě nahradit ocelové?

Když jsme napsali článek o náhradách drahých a nedostatkových ocelových kari sítí a výztuží do betonu, přistála nám v redakčním mailu lavina dotazů. Tak jsme oslovili odborníky na tento systém, aby nám ho osvětlili.

Vegetační střecha a fotovoltaika

Fotovoltaika a zelená střecha: spolu jim to funguje lépe

Někdo má zelenou střechu, jiný má na střeše fotovoltaické panely. Co je spojit dohromady? Podle odborníků je to spojení výhodné pro obě řešení.