komín

Dotaz pro odborníka: Revize komínu i po rekonstrukci?

Dobrý den, na vašich stránkách jsem se dočetl, že komíny získávají při kolaudaci domu revizní certifikát, který by měl být součástí komínu. Jak je to u rekonstrukce staršího domu. Získává také certifikát? (Otto V.)

Auditorium a divadlo v Illueca, Španělsko. Architekt: Magén Arquitectos SLP, Zaragoza

Nejlepší světové stavby z cihel

Světových architektonických soutěží je opravdu hodně. Mezi nimi jsou i některé firemní, které hledají ty nejlepší ze svého oboru. A takovou je i ta od společnosti Wienerberger. A její Brick Award 2022 už zná padesátku finalistů.

Moderní jednoduché chaty pro útěk od civilizace

Co potřebujete na místě odpočinku? Nic moc. Jen krásnou přírodu, teplo, záchod a možnost si uvařit třeba dobrou kávu. To všechno je v těchto malých chatkách na břehu řeky.

Vstupní dveře jsou od sedačky odděleny skříní

Byt pro pět lidí na 50 metrech čtverečných

Koronavirová past ukázala mnoho problémů a potřeb spousty rodin. Tahle jedna se rozhodla zcela změnit své bydlení, protože už nebylo únosné bydlet ve stávajícím bytě v pěti lidech.  

Dřevomorka domácí

Jak zlikvidovat dřevomorku

Boj s dřevomorkou musí začít u příčiny a ne až u důsledku. Pokud se odstraní příčina, je možné odstranit úspěšně i dřevomorku. Jinak bude boj neúspěšný.

Vzdálené ovládání chytré domácnosti HDL umožňuje mobilní aplikace Myjordomus, která používá šifrovanou komunikaci a digitální certifikáty s úrovní zabezpečení, jakou mají banky.

Co lze automatizovat v domácnosti

Systémy chytré domácnosti mají řadu příznivců. Někteří lidé zas mohou mít pocit, že nic takového nepotřebují. V našich modelových příkladech si však muže najít každý něco, v čem mu nové technologie dokážou ulehčit život nebo ušetřit peníze.

Střed a levá strana jsou přistavěny v jakémsi vějíři, vpravo je původní dům

Návštěva v domě pro tchyni

Každý architekt řekne, že nejhorší práce je vždy pro rodinu. A rozšíření tohoto domu bylo pro tchyni. Jak se však zdá, architekt ji má velmi rád.

Byt v dřevěném stylu

Kdo má rád dřevo v interiéru, tomu se bude líbit tento byt. Je jím obložen, ale ne v přehnané míře. Prostě tak akorát, aby to bylo elegantní, efektní, a přitom funkční.

Dotaz čtenáře: praskliny v komínu

Když se na keramické vložce komínu objeví mikrotrhliny, například příliš vysokou teplotou spalin v kamnech (po připojení vysoušení stavby pomocí připojených Peter), je to velký problém? (Adam Z.)

Rekonstrukce domu a stavba nového zděného komínu

Komín a jeho čištění

Koncem září a po celý říjen mají kominíci nejvíce napilno, většina majitelů rodinných domů si právě v tuto dobu nechává čistit komín a udělat potřebnou revizi. Zkušeného kominíka tak v tuto dobu bývá těžké sehnat.

Moderní dům s ladovským výhledem na kostelík

Na počátku byl pozemek v jihočeských Ledenicích a investorovo soukromé výběrové řízení se třemi velmi odlišnými studiemi. Návrh cihlového (HELUZ) a velkoryse proskleného (Schüco) domu od Atelieru Vostracký zvítězil praktičností a dokonalým pochopením...

Interiér s půdovkami na podlaze

Návštěva tohoto bytu nezaujme žádnou rozmařilostí, velikášstvím nebo expresivním výrazem. Naopak. Jde o umírněnou změnu interiéru starého domu, která bude nadčasová.  

okno

Správné seřízení oken není věda

Stává se vám, že otevřete okno a ono se po chvíli samovolně zavře, i když je venku naprosté bezvětří? Pojďte se podívat, proč se tomu tak děje a jak tento problém vyřešit!

Co je cement? Jaké jsou druhy cementu?

Základním stavebním prvkem je cement. Ten je jako pojivo součástí nejen betonu, ale i mnoha dalších stavebních materiálů. Co to ale je cement? Jaké jsou druhy cementu a k čemu se používá?  

Návštěva v jednom domě pro dvě rodiny

Jak uspokojit dvě rodiny s velmi rozdílným vkusem a stylem života, které se rozhodly postavit si na pozemku (společný) dům? Těžká situace.

Návštěva ve starém domě po totální rekonstrukci

Některé rekonstrukce chtějí jen drobné zásahy. Některé se ale musí zanořit víc do samotné podstaty domu, protože jinak to prostě nejde. Jako tady.  

Šamotové cihly

Šamotové cihly jsou ideální do kamen a krbů

Co jsou šamotové cihly? Proč se používají šamotové cihly? Čím se šamotové cihly spojují? Zkusíme na tyhle otázky odpovědět.

Dveře Idealine s posuvem Premium

Dotaz čtenáře: Posuvné dveře a podlahové topení

Rádi bychom do domu dali podlahové teplovodní topení, ale máme obavu, jestli bude kompatibilní s posuvnými dveřmi do stavebního pouzdra a na zeď. (Stanislav S., Brno)

Absolutní vítěz a vítěz kategorie Novostavba: mezonet Obecní dvůr

Top interiéry roku 2020. Každý je jiný a všechny nás baví

Řešíte, jak by mělo vypadat vaše nové místo k životu? Inspirujte se nejlepšími soukromými i veřejnými projekty soutěže Interiér roku 2020. Dům a zahrada je jedním z mediálních partnerů.

Dům s měděným brněním

Jako by to byl rytíř, obalený měděným brněním. Jako by chránil to, co je uvnitř. Jako by stoprocentně splňoval heslo „můj dům, můj hrad“. To je dům od DIG:A.

Návštěva ve vykuchaném domě

Původně měšťanský dům byl už ve špatném stavu. Majitelé plánovali, že by zkusili jej rekonstruovat, ale pak spolu s architekty přišli na jiné řešení. Vlastně jej vykuchali a zevnitř postavili znovu.