Efektní rohová vestavba Romotop Impression R

Proč topit kamny? (I.)

Proč v dnešní době přemýšlet o krbových kamnech nebo rovnou krbu? Vždyť vytopit dům můžeme bez starostí, poměrně levně a možná i efektivněji například pomocí tepelného čerpadla. Jenže ne vždy naše bydlení ovlivňuje jen racionální úvaha, navíc někdy m...

Návštěva v rozmarýnovém domě

Stavba tohoto nového domu vyplynula z potřeby rodiny zvětšit prostor. Vždyť jich je pět, a navíc mají rozsáhlou sbírku umění. Starý dům na to opravdu nestačil.

Návštěva opravdu maličkého bytu

Jen 24 čtverečných metrů je opravdu málo. Bohužel dnes je to často standard, se kterým si prostě musí majitelé poradit. Tady je ukázka, jak se to dá vyřešit.

Vodoměrná šachta – jakou a kam ji umístit

Kdo staví dům a je připojen na obecní vodovod, musí mít vodoměr. Ten je umístěn nejčastěji ve vodoměrných šachtách. Ovšem jakou pořídit a kam ji umístit?

Charred Wood House

Návštěva v přístavbě domu

Úpravy bydlení bývají častější než stavba nového domu. Teď se do jedné přístavby podíváme, i když velikostně by možná vydala za novou stavbu.

Obývací část s pohledem od kuchyně

Byt s koupelnou uprostřed

Bývá tradicí, že koupelna se plánuje v bytě někam na stranu, aby se vytvořilo dost místa pro ostatní prostory. Tady ne. Rekonstrukce bytu ji posunula doprostřed, do samého středu dění.

Zakládání na pěovém skle

Dotaz čtenáře: Na čem stavět základovou desku?

Chtěl bych se zeptat, jestli je z vaší zkušenosti lepší stavět základovou desku na polystyrenu, nebo pěnoskle. Jde mi o snadnost výstavby, možnost nějakých problémů i cenu.

Modulární dům: příklady

Minule jsme se zabývali tím, co modulární dům znamená. Co znamená sama modularita ve stavebnictví. Pojďme se podívat na několik zajímavých příkladů od nás i ze zahraničí.

Modulární dům: rychlejší cesta k bydlení

Modularita je něco, co spousta lidí chápe, ale přesně to nedokážou definovat. Ve stavebnictví je pak možná ještě o něco hůř uchopitelná.

Pojďte se podívat do pasivního domu na Berounsku

Chtěli byste v dobách extrémně drahých energií dům, který málo protopí? Tak to je třeba pasivní dům, tedy takový, který je skvěle odizolovaný a tepelné ztráty jsou minimální. Že i pasivní dům může vypadat dobře, dokládá tahle stavba na Berounsku.

Sham Shui

Návštěva bytu nad betonovou džunglí

Svým umístěním v nejvyšších patrech ohromného domu patří tento byt k velmi exkluzivním. Ovšem pohled do betonové šedi velkoměsta zase až tak úžasný není. A tak se musí majitelé spíš obrátit dovnitř a užívat si interiér.

Český soběstačný dům je stále nekompletní, ale bydlet se v něm už dá.

Pojďte se podívat na dům bez přípojek k energiím

V dnešní době mnozí začali přemýšlet, že lépe by jim bylo, kdyby jejich dům nebyl vůbec připojen k jakýmkoli drátům a trubkám. Jde to. Pojďte se na jeden takový podívat.

Vjezdová brána

Dotazy od čtenářů na téma vjezdová brána

Postupně se nám tady sešlo pár dotazů na téma vjezdových bran. A tak jsme je dali dohromady a poslali je odborníkovi, aby na ně odpověděl.

Návštěva domu nad jezerem

Genius loci je něco, co je neuchopitelné, nezměřitelné, a přesto velice důležité. Duch místa, jak se mu česky říká, může architektura zcela zabít, nebo naopak maximálně pozvednout. Dům nad jezerem se snažil genia loci vtáhnout do sebe.

Přestavba menzy koleje 17. listopadu Fakulty Humanitních studiích Univerzity Karlovy

Národní cenu za architekturu vyhrála přestavba menzy koleje

Jednu z tradičních soutěží architektů pořádá Obec architektů a každoročně vyhlašuje vítěze v mnoha kategoriích. Letošní ročník zaujal jak množstvím přihlášených prací, tak i ohromně širokým rozsahem.

Jing’an Prime Land

Interiér plný špičkového designu bez nevkusu

Moderní designéři často dokážou vytvořit podivnosti, které sice na první pohled nadchnou, ale strašně rychle se okoukají. Pojďte se podívat do vícegeneračního domu, který je špičkově navržen, bude mít styl a efekt i za třicet let, a hlavně bude pořád...

Nejdůležitější informace pro výběr vstupních dveří

Je sice zásadní rozdíl mezi vchodovými a interiérovými dveřmi i těmi do zahrady, mezi dveřmi do domu či třeba do garáže. Při stavbě nebo větší rekonstrukci však budete dost možná vybírat všechny najednou. I proto, aby se k sobě vzájemně hodily svým s...

Z kamenné farmy luxusní dům

Jak z kamenného zemědělského stavení z 19. století udělat moderní luxusní bydlení? Příkladů pár je. Třeba tenhle od Matti Rosenshine Architects.

Návštěva bytu v jemných barvách

Elegance a efekt mohou být velmi nenápadné, až pozvolné. Drobnosti dokážou rozehrát zajímavější ozvěnu než extravagance. Přesně o tomhle je interiér nazvaný Sky blue.

Co dělat, když protéká záchod?

Spláchli jste a do záchodu vám stále teče trochu voda? Nejde zastavit? Pomoc bývá často strašně snadná.

Pohled na druhou stranu

Jak má vypadat zelená střecha

Zelené střechy se stále častěji objevují v návrzích nových domů. Není to jen módní záležitost. Je to funkční prvek, který ovšem potřebuje perfektní provedení. Pojďme se na jednu takovou střechu podívat.