Před kunou vaši střechu ochrání pouze důsledná mechanická ochrana.

Babské rady, jak se zbavit kuny: nefunguje ani voodoo!

Kuna dokáže zničit tepelnou izolaci v celé střeše za jednu sezonu. Největším omylem je, pokud si lidé myslí, že vniknutí kuny do střechy zabrání instalací dobře zvoleného izolantu. Rozšířeného omylu zneužívají někteří prodejci, kteří ve vlastnostech...

Soklová část domu je z hlediska vlhkosti první na ráně.

Kolik vlhkosti snese váš dům, než ho necháte podřezat?

Přesáhne-li vlhkost v domě únosnou mez, může dojít k rozpadu povrchu zdiva a omítek. Poznáte to podle vlhkých fleků, výkvětů solí, vzdouvání omítek a vytváření tmavých map. Pokud vlhkost dosáhne 6 až 9 %, je to prostředí, kde dobře rostou plísně, a p...

Sklo

Jak a čím řezat sklo? Je to jednoduché jak facka

Ruku na srdce. Kdo z nás někdy nerozbil skleničku, skleněný talíř nebo jinou skleněnou nádobu? Je však velký rozdíl v nechtěném rozbití skla a cíleném řezání. Jak opracovat sklo tak, abyste si sami mohli upravit velikost okenních tabulí, zrcadel nebo...

Calk House

Na první pohled divný dům. Uvnitř je to však výrazně lepší!

Zajímavý koncept navrhli ve studiu Mani Architecture, když měli postavit na svažitém pozemku nový dům. Udělali ho dvouúrovňový a každou úroveň oddělili i jinou barvou.

Tohle je jak ze Star treku

Důchodci si nechali postavit extrémně futuristický byt

Být důchodce neznamená bydlet jak v muzeu designu minulého století. Alespoň ne v Hongkongu. Tam se jeden důchodcovský pár (s dvěma dcerami) rozhodl zadat architektům renovaci interiéru ve stylu spíš pohledu do budoucnosti.

Podívejte se, jak kuna zničí každou střechu. A ani babské rady nefungují

Pokud v noci na půdě slyšíte neznámé zvuky, například dupání a pronikavé pištění, je pravděpodobné, že se tam usídlila kuna skalní. Začíná boj o čas, protože pokud se ve střeše trvale usídlí, dokáže během několika měsíců zničit zateplení střechy v ho...

Mnoho problémům s klimatizací předejdete pečlivým výběrem typu a značky.

Víte, že chlazení je dražší než vytápění? Největší chyby s klimatizací 2. díl

Klimatizace v domácnosti je příjemná věc, ale musíte ji umět používat. Případné chyby se totiž podepisují na vašem zdraví i na vaší kapse. Zde jsou rady, jak správně používat domácí klimatizaci.

Čistota vzduchu

Není váš vzduch jedovatý? Jak to změříte?

Kvalita vzduchu v místnosti se měří pomocí různých přístrojů a senzorů, které mohou detekovat a kvantifikovat různé parametry vzduchu. 

Mnoho lidí ochranu domácnosti před blesky podceňuje.

Průzkum: Češi podceňují bouřky, své spotřebiče chrání jen čtyři lidé z deseti

Čtvrtina Čechů uvádí, že už jim problémy související s blesky zničily spotřebič, polovina respondentů svou elektrickou síť ale nechrání žádným speciálním zařízením.

Spodní podlaží je rozložené a tak trochu ukryté pod svahem.

Úžasný dům v lese. Majitelé si do něj navrhli netradiční schodiště

V lesích nedaleko Ralska se nacházejí rekreační lokality, v nichž je i dnes možné získat příjemné pozemky pro víkendové objekty. Právě tam najdete velkoryse pojatý prosklený dům citlivě zasazený do vzrostlého borového lesa.  

Víte, že chlazení je dražší než vytápění? Největší chyby s klimatizací (I.)

Klimatizace v domácnosti je příjemná věc, ale musíte ji umět používat. Případné chyby se totiž podepisují na vašem zdraví i na vaší kapse. Zde jsou rady, jak správně používat domácí klimatizaci.

Dům má netradiční tvar i falešnou kovovou střechu

Dům s falešnými střechami vzbuzuje rozporuplné pocity

Na předměstí Athén chtěli majitelé pozemku postavit malý, ale komfortní přízemní dům, kam by se vešel celý život a sny tříčlenné rodiny. Architekti ze studia Kipseli to však pojali dost netradičně.

Zborcené stropní podhledy.

Když místo rekonstrukce přijde pohroma! Nejhorší chyby u sádrokartonu (2. díl)

Chybovat je lidské a i řemeslníci jsou lidé, ale to neznamená, že si svou dovednost musí tříbit zrovna u vás doma. Prozradíme vám, jakých nejčastějších chyb se dopouštějí amatérští sádrokartonáři.

Přerušený profil.

Když místo rekonstrukce přijde pohroma! Nejhorší chyby u sádrokartonu (1. díl)

Chybovat je lidské a i řemeslníci jsou lidé, ale to neznamená, že si svou dovednost musí tříbit zrovna u vás doma. Prozradíme vám, jakých nejčastějších chyb se dopouštějí amatérští sádrokartonáři.

Pozor je dbát i na detaily rohů a oken.

Zateplení domu, nebo vyhozené peníze? Prozradíme vám hlavní triky podvodníků

Chystáte se na zateplení domu a nechcete naletět podvodníkům, kteří si nechají zaplatit za nefunkční a chybně zhotovené zateplení? Poradíme vám, jak spolehlivě poznat, že to s vámi zateplovací firma nemyslí poctivě.

Dům s jednou ložnicí

Jeden obývák, jedna ložnice, jedna koupelna. Malý, ale krásný dům

Ne všechny domy, které pro vás připravujeme k návštěvě, jsou ohromné. Třeba tenhle je opravdu maličký. Má jen jednu ložnici. Ale bohatě to majitelům stačí.

Dřevěný nábytek

Masiv, dýha nebo sololit. Z jakých materiálů se vyrábí dřevěný nábytek?

Existuje jen málo domácností, ve kterých bychom nenašli alespoň jeden kus dřevěného nábytku. Přírodní prvky zjemní a zútulní kdejaký interiér. Z jakých materiálů se nejčastěji dřevěný nábytek vyrábí? A jaké jsou výhody jednotlivých druhů?

Tree house

Jak lišácky zvětšit obytný prostor? Nadstavit netradičně patro, jako právě tady!

Tenhle projekt byl zajímavý hned z několika důvodů. Renovace a přístavba domu znamenala výzvu jak statickou, tak i dendrologickou. Architekti ze studia LOC si s tím ale poradili skvěle.

Plíseň v kuchyňské lince či za nábytkem není až tak výjimečná.

Jde o zdraví! Chybná instalace kuchyňské linky vás může ohrozit plísní

Věděli jste, že nedostatečným odsazením kuchyňské linky od stěny může snadno dojít ke kondenzaci vlhkosti a vytvoření nebezpečných plísní? Toto nebezpečí nepodceňujte, protože je častější, než by se mohlo zdát.

Doplňků na střech je celá řádka

Co všechno potřebujete mít na střeše kromě krytiny? Je toho hromada

Pro bezpečnou a zdravou střechu stejně tak, jako pro bezpečí těch, kdo se nachází v jejím okolí, jsou střešní doplňky rozhodující.

Nová zelená úsporám bude mít letní prázdniny

Stát si dává dotační prázdniny. Nikdo ale neví, s čím přijde po prázdninách

Od konce června bude pozastaven provoz dotačního programu Nová zelená úsporám. Stát připraví novou verzi, jenže o ní se zatím neví, jak vlastně bude vypadat. Může se stát, že podmínky budou mnohem přísnější. A pravděpodobně i budou.