Podlahová izolační deska Kingspan Kooltherm K3

PORADNA: co jsou fenolické desky?

Jelikož náš časopis je inspirací i zdrojem porozumění, naši čtenáři rozvíjejí předchozí dotazy tak, aby lépe porozuměli souvislostem. Třeba u fenolických desek.

Velkorysá vila uprostřed vlastního parku jako by rostla z vody.

Úžasná vila má vlastní park. Pojďte se podívat na tu nádheru

Ve vilové čtvrti na kraji města stojí v rozsáhlé zahradě dům obložený kamenem narezlé barvy a majestátně shlíží do okolní krajiny. Přitom se jeho příběh začal odvíjet někde úplně jinde.  

Nový stavební zákon

Nový stavební zákon schválen. Superúřad nebude, ale lidi se stále nemohou bránit

V pátek 24. 3. byl na schůzi poslanecké sněmovny schválen nový stavební zákon. Jeho příprava trvala mnoho let, už jednou schválený zákon byl zrušený a jeho nová verze byla přijata jak hlasy koalice, tak i opozice.

Požár v roce 2019 ji zcela zničil

Požár Notre Dame odhalil velké historické překvapení

Ačkoli byl požár v pařížské katedrále Notre Dame velkou kulturní katastrofou, přece jen vědci díky tomu odhalili něco, co zůstávalo zatím skryto. Na stavbě se používaly technologie do té doby neznámé.

Velké prosklené plochy mají 14 metrů na délku

Vila nad brněnskou přehradou bude mít i kapitánský můstek

Dokonale funkční řešení, čistota geometrických tvarů, výrazné horizontální linie, velkoformátové prosklení a precizní detaily - to je charakteristický rukopis Ateliéru Kareš Arch, který nezapře ani rodinná vila nad Brněnskou přehradou. Odkaz funkcion...

Vrtací, bourací, nebo kombinované kladivo?

Pokud se chystáte vrtat, určitě se neobejdete bez vrtačky. Pokud se k tomu chystáte shodit dlaždice, obklady nebo bourat beton, pak budete potřebovat pneumatické kladivo. Je jich několik druhů. Jak si mezi nimi vybrat?

Dřevem obložená chalupa na pozadí zimního lesa

Chaloupku navrhli sami, teď jim vydělává peníze

Stačilo deset měsíců a ze starého rozpadlého domu v Beskydech se vyloupla půvabná, moderně zařízená chaloupka, která však perfektně zapadá do okolní přírody.

Horní objem domu byl přesazen ve dvou osách

Na malém pozemku postavili dvoupatrový dům i s bazénem

Pozemek, na kterém postavili investoři dům, není nijak velký. Aby se sem všechno vešlo, vznikl dvoupatrový dům i se střešní terasou. Takže na zahradě zbylo místo i na bazén.

Somfy představuje bezdrátovou klávesnici Keypad Semaphore, kterou můžete nainstalovat, kamkoliv chcete. Díky dvěma tlačítkům se dá snadno ovládat motorizovaná brána nebo garážová vrata.

Jak správně vybrat plot a bránu pro váš domov

Ochránit svůj pozemek plotem, zařídit snadný přístup pro domácí a vybudovat vhodné příchodové cesty jsou tři poměrně náročné úkoly, které je ovšem pro pohodlné a bezpečné bydlení třeba splnit.

plynový kotel

Nový plyn z Norska vám může ucpat hořáky. Co s tím?

Před nedávnem jsme vás varovali, že se kvůli změně dováženého plynu může změnit jeho kvalita. A je to tady. Před problémy už varují i odborníci.

Collingwood House

První dům začínajících architektů. A hned je to pecka

Ne každý architekt se odhodlá hned k velmi náročné a velmi originální stavbě. Velmi často začínají na usedlejších návrzích. Jenže to neplatilo pro tyhle architekty a námi navštívený dům.

Skla Izos

Šetřit energie pomůže i správné zasklení

Energie na vytápění jsou zásadním tématem posledních měsíců a v dohledné době nelze čekat změnu k lepšímu. Především majitelé rodinných domů proto řeší klíčovou otázku, jak ekonomicky náročný provoz zvládnout. Jednou z cest je výběr vhodného zasklení...

Evropská unie zásadně změní pravidla pro energetiku budov

Povinně budovy zateplit a nasadit soláry, nařídila Evropská unie

V příštích deseti letech bude v Evropě hodně rušno ve stavebnictví. Podle Evropského parlamentu a jeho nové legislativy, souhrnně nazvané Nový evropský Bauhaus, budeme muset všechny budovy zateplit a dát na střechy soláry. 

Efekt předsazeného roubení je pro tuto oblast typický.

Úžasná chalupa v Orlickém Záhoří vás oklame tělem

Okouzlí na první pohled, protože je neobyčejná. Chalupa Záhorka budí dojem moderně zrekonstruované roubenky, ale byla postavená teprve nedávno – s úctou a respektem k okolním Orlickým horám.

Podlaha v garáži

Natírání podlahy v garáži: na co myslet a jak vybrat barvu?

Pokud máte garáž, pak se čas od času nevyhnete jedné činnosti - natírání podlahy. Existuje několik možností, jak a čím podlahu v garáži natřít. Jak se rozhodnout? Hraje zde roli mnoho faktorů, jako je stav podlahy, zatížení garáže a další.

Návštěva Obora Říha

Dům u jezírka nabízí překrásné výhledy

Na hraně širokého jihomoravského údolí, na břehu umělého jezera stojí funkcionalismem inspirovaný dům, z něhož lze prosklenými stěnami sledovat proměny krajiny v průběhu roku a dohlédnout až na vulkanické pahorky Boskovické brázdy. Uvnitř se nalézají...

Casa Erasto

Dům uprostřed města a přitom jako v džungli

Někdo nechce bydlet v tvrdé nepropustné betonové krabici. Chce bydlet tak, aby dům netvořil hranice. Naopak. Aby příroda pronikala dovnitř a dům pronikal do zahrady. Pojďme se do jednoto takového domu podívat.

Skla Izos

Myslete na příští zimu, při správném zasklení oken můžete výrazně ušetřit

Slunce je nejlevnější zdroj energie. I v zimě je záření dostatečně silné na to, aby prohřálo dům. Stačí ho pustit dovnitř skrze okna. Správně zvolené zasklení je proto klíčové při snižování nákladů na vytápění domu.

Efektní přestavba domu i stodoly udělala z místa perfektní bydlení

Ze stodoly dům, z kůlny letní jídelna

Bývalá stodola získala novou podobu a funkci, aniž by to narušilo půvab místa. Rodina i hosté mají dostatek místa pro užívání chvil volna, či naopak soustředění na práci.

Paropropustná střešní folie

Pojistná fólie pod střechu musí být kvalitní. Jinak budete střechu rozebírat

Funguje jako oblečení na hory. Z jedné strany zabraňuje, aby se k vám dostala vlhkost, a z druhé strany naopak propouští páru ven. Řeč je o paropropustné fólii, která na střeše tvoří tzv. doplňkovou hydroizolační vrstvu.

Apartman Andre

Z nevzhledného doupěte vznikl luxusní byt, který vás uchvátí svým atriem

Vidět v přízemním prostoru pěkný byt, by asi mohl jen málokdo. Vypadalo to tam spíš jako ve vězení nebo na pitevně. Jenže architekti udělali úplný zázrak.