Rodinný dům pro horolezce: Šílenost, nebo originální nápad?

Dům s horolezeckou stěnou

Autor: www.architizer.com

Jak vidí současnou architekturu mladý student architektury? Uvidíte. Na rodinný dům s horolezeckou stěnou se koukneme jeho očima.

Dnes vám představím odvážnou stavbu rodinného domu. Jedná se o projekt studia BE-FUN Design a nachází se v Shinagawě v Japonsku. Můj názor by měl odpovídat pohledu naivního studenta architektury, který ještě věří, že vše má být dokonalé a vyhovující všem normám, vyhláškám a jiným omezením.

Dům s horolezeckou stěnou

Dům je z větší části přizpůsoben zájmům či práci budoucích obyvatel, proto se v hlavním obytném prostoru nachází horolezecká stěna pro trénink či výuku. Tento prostor je spojen s kuchyňským koutem a je možno z něj vystoupit na terasu, či sestoupit do prostoru s koupelnou, obytným prostorem a vstupem do budovy.

Dům s horolezeckou stěnou

Doporučoval bych děti umístit do sedáku již u vchodu. Příčle u zábradlí by mělo být navrženo tak, aby jím nemohlo dítě prostrčit hlavu. Ale omluvte mě, jestli jsem přehlédl zasklení, výplet či jiné řešení.

Dům s horolezeckou stěnou

Elegantně prosvětlené 1. patro může být pro někoho nepřekonatelný problém (chůze po skle). Navíc vizuální kontakt dvou chodeb nad sebou by mohl být pro feministické hnutí pořádným polenem do ohně.

Dům s horolezeckou stěnou

Krásné akvárium, ale kdo chce být rybou? Vana zapuštěná v podlaze je originální řešení, ne vždy však praktické. Obyvatele – horolezce to asi trápit nebude, ale pro starší nebo hůře se pohybující lidi se jedná o zbytečnou komplikaci.

Dům s horolezeckou stěnou

Je krásné přizpůsobit své bydlení naplno svým koníčkům, obával bych se ale, že takto zaměřený dům by v budoucnu, v případě změny zájmů, mohl být pro realitní makléře pořádným oříškem při prodeji.

A jaký je váš názor na tento dům?

Foto: www.architizer.com

Komentáře

Načítám komentáře...