Světová architektura: moderní přístavba klasického domku

Přístavba domku v Holandsku 4

Autor: Oficiální zdroj

Jednoduchá přístavba zcela změnila ráz holandského domku s vysokou špičatou střechou. Bílá betonová část přitom velmi vhodně doplňuje svým tvarem cihlový domek.

V severním Holandsku jsou typické vysoké domy se špičatou střechou, postavené z lícových cihel. Tyto takzvané SH domy se stavěly ve třicátých letech minulého století.

Architektonická firma BaksvanWengerden dostala za úkol zrekonstruovat právě takový domek z roku 1932 pro potřeby moderního bydlení. Rekonstrukci ale pojali trochu šířeji.

Odstranili vlastně celou zadní opěrnou stěnu a nahradili ji bílou betonovou přístavbou. Prodloužili tím obytný prostor a propojili jej se zahradou tím, že použili velkoformátová posuvná skla. Postranní betonové sloupy pak zboku zakrývají výhled od sousedů, takže vznikla jakási soukromá terasa, kde může rodina klidně snídat.

ZE SERIÁLU O NETRADIČNÍCH STAVBÁCH JSTE UŽ MOHLI ČÍST:

Uvnitř je pak vše provedeno v čisté bílé barvě – nová kuchyně propojená s jídelnou i obývacím pokojem. Vše narušují jen jinak barevné doplňky a závěsný černý krb. Po schodech se pak jde do dalších dvou pater domu, která jsou již střižená ve více klasickém stylu.

Komentáře

Načítám komentáře...