Vintage styl: Dům, který má duši

Vintage dům v Rumunsku 1

Autor: freshome.com

Máte slabost pro interiéry zařízené v elegantním duchu poloviny uplynulého století, které dokážou okouzlit svou osobitostí a tajemným nádechem let dávno minulých? Pak vás zveme na návštěvu do domu zařízeného ve vintage stylu.

Vintage styl čerpá svou inspiraci především ze čtyřicátých až šedesátých let minulého století a svou pozornost upírá na vše původní. Najdete-li na půdě po babičce starou a dlouho nepoužívanou komodu, starou taburetku, kovovou židli nebo odřený kufr, přijdou vám pro zařízení vintage interiéru zaručeně vhod.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Čím se vintage vyznačuje

Mezi hlavní typické rysy tohoto stylu patří kromě využívání unikátních historických kousků také inspirace v jednoduchosti, přírodních materiálech a pastelových barvách. Vintage též využívá širokou škálu dekorací, které z interiéru vytvoří zabydlený domov.

Moderní bydlení a vintage styl

Vintage dům v Rumunsku 2
Ačkoliv se vintage styl vyžívá ve starých dobách, neznamená to, že by se nedal propojit s moderním bydlením. Právě naopak. Vintage styl je perfektní způsob, jak zútulnit i moderně zařízené bydlení. Výborným příkladem tohoto spojení je návrh domu od designéra Maria Stoica, který navrhl zařízení interiéru domu v rumunském městě Ploiești.

Vintage dům v Rumunsku 19
Designér se snažil vyhovět přání majitelů, kteří toužili po jednoduchém zařízení svého nového domova, které by bylo oživeno několika výraznými vintage akcenty. Základem je dřevo, výraznější textury povrchu, tmavší barvy a velmi originální osvětlení.

Více inspirace načerpejte v naší fotogalerii.

Komentáře

Načítám komentáře...