Návštěva v bungalovu, který není bungalovem

Vila v Zelenči 7

Autor: Oficiální zdroj

Dnes vás zveme do Zelenče. Tady architekt Michal Kunc postavil dům, který měl být podle zadání zákazníka bungalovem. Jenže radnice chtěla sedlovou střechu.

Michal Kunc není žádným začátečníkem ve svém oboru. Jeho životopis například zaujme i tím, že sám je vyučený truhlář, takže ví, jak se se dřevem pracuje. Ale také má vyšší uměleckoprůmyslovou školu se zaměřením na design a konstrukci nábytku a design dřevěných hraček. A to není všechno. Pak si střihl Vysokou školu uměleckoprůmyslovou, kde mu vedoucí byla Eva Jiřičná. Takže životopis má luxusní a jeho vzdělání je tu znát.

Ano, i na zelenečském domě je znát. Vždyť tento polobungalov je zčásti obložený ocelí, zčásti rezavým cortenem a hlavně dřevem. „Mozaika objem domu opticky zmenšuje, navíc materiály na sebe vzájemně působí, dům bude krásně stárnout, dozrávat podle toho, jak se budou povrchy a materiály vlivem počasí a času postupně měnit… živá architektura…,“ říká Michal Kunc. Dům z ulice vypadá sice moderně, ale přesto klasicky. Ze zahrady už je to jiné. Jde o spojení klasické sedlové střechy s bungalovem, který je do něj jaksi vpasovaný. Ale příjemně. A stejně tak se to promítá do interiéru. Část domu se sedlovou střechou je určena pro společenský život rodiny, prostor je otevřen až pod šikmou střechu, uprostřed je vestavěn dům v domě – kostka s kuchyní a pracovnou.

Část s plochou střechou je ukryta v zahradě, je určena intimnímu životu rodiny - ložnice, pokoje, zázemí. No podívejte se sami, jak jeho dílo nyní vypadá.

Komentáře

Načítám komentáře...