Městečko ve skále

Setenil de las Bodegas 1

Autor: freshome.com

Ve španělském městečku Setenil de las Bodegas můžeme najít opravdu nezvyklý úkaz. Jednotlivé domky místních obyvatel jsou zde totiž vybudované pod skalním převisem, který do jejich architektonického rázu přímo zasahuje – nebo přesněji řečeno stal se jeho vědomou součástí a pýchou.

Netypické bílé městečko

Setenil de las Bodegas 7
Setenil může na první pohled působit jako jedno z typických španělských bílých městeček, kterých můžeme v Andalusii najít mnoho. Na rozdíl od ostatních menších měst a vesnic, které jsou pro co nejlepší ochranu vystavěny na vyvýšených místech, obyvatelé Setenilu zvolili při stavbě svých domovů opačnou strategii.

ČTĚTE TAKÉ:

Skála jako součást architektury

Setenil de las Bodegas 11
Místo budování svých obydlí na skále si zvolili prostor pod ní. Městečko Setenil tak vlastně vyrostlo ze sítě skalních jeskyní nad řekou Rio Trejo. Jednotlivé, na bílo natřené domky se vynořují ze skal, některé z nich mají vytvořené střechy a v určitých místech lemuje skalní převis celé ulice, a tvoří tak pomyslnou helmu nad částí domků.

Vesnice se stala oblíbenou turistickou atrakcí. Na její originální umístění a neuvěřitelné propojení s okolními přírodními prvky se na vlastní oči přijíždějí podívat lidé z celého světa.

Komentáře

Načítám komentáře...