Dům inspirovaný ptačím hnízdem

Dům jako ptačí hnízdo

Autor: www.archdaily.com

Chcete stavět rodinný dům, ale vaše parcela je příliš malá na to, aby vedle stavby zůstal ještě prostor pro dvorek, kde by si mohly hrát děti, nebo kam by se dalo zaparkovat auto? Nechte se inspirovat Japonci, kteří jsou na řešení prostorově stísněných poměrů experti.

Příkladem toho, jak při stavbě domu maximálně ušetřit místo na zemi, je rodinný dům v Hirošimě, který je celý vysunutý do vzduchu o více než výšku jednoho podlaží. Kompaktní železobetonovou desku drží nad zemí elegantní kovové podpěry válcovitého tvaru. Pro vytvoření zajímavého designového efektu je jejich rozmístění nerovnoměrné, některé z podpěr jsou dokonce šikmé. Dům je zformovaný do tvaru zatočeného hada tak, že uvnitř vzniklo jakési atrium.

První podlaží se pozvolna zvedá a přechází do druhého podlaží. Pro dosažení většího soukromí a pocitu bezpečí je většina oken orientovaná právě do vnitřní strany.

Dům s výměrou 90 m² nabízí celkovou podlahovou plochu 114 m², přičemž otevřené ukončení druhého podlaží, které pokračuje střešní terasou, nechává prostor pro další rozšiřování domu. Stejně tak volný prostor na úrovni terénu je připravený pro další využití. Majitel ho plánuje využít pro malý obchod.

Dům jako ptačí hnízdo

Foto: www.archdaily.com

Komentáře

Načítám komentáře...