Světová architektura: Tropický ráj v Karibiku

Karibský ráj 1

Autor: freshome.com

Už poněkolikáté vám představujeme netradiční, krásnou nebo prostě jen velmi zajímavou architektonickou podívanou z celého světa. Dnes padla volba na moderní a svěží vilový komplex v Karibiku, který si pohrává s čistými liniemi, geometrickou přesností, světlem a maximálním využitím krás okolní přírody, které celé stavbě dodávají neopakovatelné kouzlo.

Tentokrát nás zaujala snová vila, která se nachází na karibském pobřeží ostrova Virgin Gorda – jednoho ze čtyř hlavních ostrovů Britských Panenských ostrovů ležících v Atlantském oceánu. V dnešní době patří tato bývalá britská kolonie k nejbohatším oblastem v Karibiku.

Odpočinek, osvěžení a výhled

Bohatství, záliba v luxusu a vskutku panenská příroda se přímo odráží v samotném architektonickém řešení vily, jež nabízí kromě pohodlí a prostoru také neskutečný výhled z několika teras.

DALŠÍ ČLÁNKY NAJDETE ZDE:

Celý komplex se skládá z šesti pavilonů. Venkovní prostor dále vymezují dva bazény se slanou vodou, které doplňují jednotné geometrické členění exteriéru.

Architektonická preciznost

Karibský ráj 2
Základ komplexu tvoří hlavní budova se dvěma bazény. Další část tvoří čtyři individuální apartmány pro hosty. Každý z nich je vybaven vlastní ložnicí, koupelnou, odděleným vchodem, parkovacím místem a samozřejmě také příjemnou terasou s neskutečným výhledem na moře.

Velmi důležitou součástí komplexu je hlavní pavilon, v němž se nachází jídelna a kuchyně. Samozřejmostí je také klimatizovaná, dobře vybavená posilovna.

Komentáře

Načítám komentáře...