Zábavná architektura: Domy s legračními výrazy

Domy s tvářemi - perex

Autor: homedit.com

Obvykle, když se hovoří o architektuře či designu, zaměřujeme naši pozornost na originální nápad, kvalitní zpracování, nezvyklé užití materiálů nebo chytré využití prostoru, světla a podobně. Pro dnešek jsme se rozhodli naladit trochu odlehčenější notu a podíváme se na architekturu z trochu odlišného úhlu než tradičně.

V tomto případě jde skutečně především o samotný úhel pohledu. Když se totiž dobře zaměříte na některé z těchto domů, můžete si všimnout, že umístění, tvar i velikost střech, oken i dveří na jednotlivých budovách čas od času vykouzlí na stěnách domů i užitkových budov komické výrazy.

Většinou jde o kouzlo nechtěného, v některých případech se ale skoro zdá, že výsledný efekt nemůže být čistě náhodný. Možná tyto domy mohou posloužit také jako upozornění, že ještě před samotným začátkem stavby vysněného domu se vyplatí nechat si zhotovit celkovou vizualizaci a pořádně ji prozkoumat. Ne nadarmo se totiž říká: dvakrát měř a jednou řež.

Podívejte se do naší fotogalerie a posuďte sami, zda vám některé z těchto originálních architektonických perliček také evokují výrazy, které čas od času můžeme vidět i na lidských obličejích. A především se pořádně pobavte!

Komentáře

Načítám komentáře...