Netradiční architektura: Zprohýbaná moderna

Casa Gómez
Foto: José Gallardo & Maribel Garzón

Autor: Oficiální zdroj

Touha po moderní a netradiční architektuře někdy vede až k takovým domům, které by český venkov snesl jen obtížně. Ale tenhle dům stojí v Mexiku v Cancúnu.

Extrémní modernost ale nemusí být na škodu. Naopak. Dům Casa Gómez od SOStudia ukazuje, jak se modernost dokáže velmi dobře sžít s funkčností a pohodlím. Leckdy mnohem lépe než klasické tvary, které je mohou stále omezovat.

ZAHRANIČNÍ ARCHITEKTURU JSME UŽ PŘEDSTAVOVALI:

Designéři si nebrali servítky a vložili do domu mnoho zajímavých prvků. Podívejme se třeba na kombinaci materiálů – dřevěné podlahy se stýkají s betonovými stěnami a rozměrnými mozaikami. Velké skleněné plochy jsou zasazené a svrchu také zakryté hliníkem a jejich lehkost pak doplňuje granits důrazem na svou těžkou hmotu.
Dům je moderní nejen zvenčí, kde zaujme především hlavní svislá plocha s prolamovaným žebrováním, ale i zevnitř. Je to jako výtvor tektonické poruchy zevnitř. Průhledy téměř puklou stěnou, šikmé osvětlení, prudká ukončení linek a velmi netradičně pojaté detaily dělají z tohoto domu galerii moderního umění. Jen se podívejte na kuchyni a velmi zajímavý odsavač par. Nebo na rudé schodiště, které dává pocit nesouměrnosti, téměř okraje zřícení… a přitom jde o fantasticky odlehčenou konstrukci, která se standardně používá.

Komentáře

Načítám komentáře...