Světová architektura: Jak se žije v moderní pyramidě

Pyramid House
Vizualizace: Juan Carlos Ramos

Autor: Oficiální zdroj

Ačkoliv je tento dům zatím jen ve fázi návrhu, už sbírá prestižní ocenění za design. A není se čemu divit, jde opravdu o unikátní kousek.

Vizualizaci domu s názvem Pyramid House vytvořil a představil mexický architekt Juan Carlos Ramos. Příprava vizualizace mu zabrala několik měsíců, ale výsledný návrh stojí za to.

Pyramid House
Vizualizace: Juan Carlos Ramos

Autor: Oficiální zdroj

Jak už napovídá samotný název domu, hlavní odlišností od ostatních moderních staveb je jeho originální tvar, který se nechal inspirovat starodávnými egyptskými pyramidami. Jedná se tedy o perfektní propojení moderního pojetí tradičních prvků.

ČTĚTE TAKÉ:

Pyramid House je navržen tak, aby si v něm jeho majitelé mohli skutečně žít jako faraóni. A zdaleka to není jen kvůli jehlanovitému tvaru. Luxusně pojaté vnitřní prostory této rodinné rezidence jsou totiž rozčleněny na tři prostorná patra, která jsou propojena moderním točitým schodištěm, jenž vede středem domu.

Dalším nepřehlédnutelným architektonickým prvkem domu je jedna celá prosklená stěna stavby. Díky takovému procentu zasklení proniká do vnitřních prostor domu velké množství denního světla. Zbylé tři stěny jsou pak už opatřeny pouze úzkými okny, vjezdem do garážového stání a dokonce jedním balkónem.

Pyramid House
Vizualizace: Juan Carlos Ramos

Autor: Oficiální zdroj

Uvnitř tohoto netradičního obydlí, které si elegantně pohrává s geometrickými tvary, se nachází veškeré potřebné vybavení. Kromě kuchyně a jídelny zde najdeme dvě ložnice, knihovnu, koupelnu, garáž a nahrávací studio.

Vizualizace: Juan Carlos Ramos

Komentáře

Načítám komentáře...