Světová architektura: Rodinná rezidence na okraji Austinu

Tree House
Paul Finkel | Piston Design

Autor: Oficiální zdroj

V texaském Austinu se mohou chlubit novým moderním domem. Stojí na okraji města a těží nejen z krásného místa, na němž byl postaven, ale na originalitě mu přidávají také staré stromy, které ho obklopují.

Stavba byla pojmenována Tree House a pod její návrh se podepsalo studio Miró Rivera Architects. Dnes v ní bydlí spokojená čtyřčlenná rodina.

Tree House
Paul Finkel | Piston Design

Autor: Oficiální zdroj

Zvenku nás na první pohled upoutá velké zastoupení dřeva a tvar střechy. Jedna její část je totiž prohnutá směrem dovnitř, druhá část je naopak vypouklá. Tento prvek architekti zvolili proto, aby dům co nejpřirozeněji opticky vyvážil strmě se svažující pozemek, na němž je postaven.

ČTĚTE TAKÉ:

Uvnitř rodinné rezidence najdeme velký obývací prostor se zvýšeným stropem a přímým vstupem na venkovní terasu s bazénem, čtyři ložnice, pokoj pro hosty a elegantně zařízenou kuchyni.

Jednou z evidentních výhod domu je jeho umístění. Stojí sice ve městě, ale je už dostatečně vzdálen od jeho středu, takže může být obklopen krásnou přírodou. Kolem domu bychom tak našli hned několik vzrostlých dubů, které vytváří příjemnou atmosféru, ale nebrání přitom výhledu na město. Samozřejmostí je precizně upravená zahrada.

Tree House
Paul Finkel | Piston Design

Autor: Oficiální zdroj

Foto: Paul Finkel | Piston Design a Michael Hsu | Miró Rivera Architects

Komentáře

Načítám komentáře...