Světová architektura: Španělská klasika

Can Stanga

Autor: Oficiální zdroj

Dnes vás zavedeme na ostrov Formentera, který je jen kousek na jih od Ibizy. Na tomto jen 19 km dlouhém a 6 km širokém ostrůvku najdete místo pro opravdu klidný odpočinek. Třeba v Can Stanga.

Jde o krásný dům v typickém středomořském stylu s maorskými vlivy. Většinu roku je zde teplo a v létě tu bývá opravdu velké horko, které je ovšem doprovázené větry z moře. Je tedy dobré mít zázemí v domě, který je stinný, chladný a závětrný. Tyto všechny předpoklady Can Stanga má.

Malý dům v typické bílé fasádě je postavený tradičním stylem nepálených hliněných bloků s hliněnou, ručně nanášenou fasádou. Místnosti, kde se lidé pohybují přes den, mají velké dveře, které zajišťují stálé větrání. Přitom jsou za větrem, aby silný vítr od moře neobtěžoval. Ložnice mají jak velké dveře, tak i malá okénka, která zajistí výměnu vzduchu, ale přitom nepustí dovnitř letní žár.

Mohlo by vás zajímat

Všechna venkovní místa na posezení jsou stíněna, a to buď střechou, nebo stromy. Hned vedle domu je pak bazén. Ačkoli zvenčí vypadá dům silně rustikálně, uvnitř je komfortně zařízen. Podívejte se třeba na velmi luxusně zařízenou koupelnu i s dvojicí umyvadel.

Nejlepší na domku je to, že je k pronájmu. Takže tu můžete trávit dovolenou i vy.

Komentáře

Načítám komentáře...