I takhle mohou vypadat studentské koleje

Koleje v Los Angeles
Foto: Iwan Baan

Autor: Oficiální zdroj

Ubytování na kolejích nemusí vždy vypadat jako to, co známe od nás z Čech. I koleje mohou vypadat krásně a mohou být opravdu místem pro setkávání, práci, odpočinek a studium se vším všudy. Jako tady v Los Angeles.

Jen kousek od školního areálu vyrostl na trojúhelníkovitém pozemku dům, který by asi nikdo z vás netypoval na studentské koleje. Na svědomí ho má místní architektonické studio Lorcan O’Herlihy Architects.

Koleje v Los Angeles
Foto: Iwan Baan
Efektní budova oděná do světle šedých panelů, které stírají rozdíly mezi chodníkem a domem, je zevnitř rozevřená na dvě části a vytváří dojem nedostavěného komplexu, jaký bychom očekávali třeba u nás. Ale tady se nedostavovalo záměrně. Není tu třeba vytlačit z každého metru pozemku co nejvíc podlahové plochy. Vznikly tak nádherné střešní terasy, kde studenti mohou odpočívat, pořádat party nebo se učit.

Vnitřek domu pak je obložen panely v zelené barvě. Je příjemná, efektní, vytváří pozitivní náladu a nahrazuje zeleň v tomto rušném městě.

Samotný dům není jen kolejemi. Uvnitř je posilovna, jóga studio, klub i obchodní prostory. Také jsou tu zasedací místnosti. Prostě je tu všechno, co může těch 18 bytových dvojbuněk kolejí potřebovat.

Komentáře

Načítám komentáře...