Světová architektura: Pilotův dům

Pilotův dům
Foto: Martin Gardner

Autor: Oficiální zdroj

V devatenáctém století byly ve Winchesteru postaveny rodinné domy, které vyznávaly neskutečně tradiční anglický styl. Cihly, tradiční rozvržení, styl… Zrekonstruovat a dostavět takovou vilu chce hodně odvahy a invence. Podívejte se na supermoderní verzi od AR Design Studio.

Tenhle dům je taková klasika, že větší byste v Anglii těžko hledali. Téměř dvě stě let starý dům s místním obvyklým názvem „Pilot House“ po bývalém majiteli už ale neposkytoval pohodlí pro celou rozvětvenou rodinu. A tak proběhla velmi rozsáhlá úprava, která celý dům změnila. Hodně výrazně.

Především jde o zásadní moderní prosklenou přístavbu, která obsahuje kuchyň s jídelnou a obývacím pokojem a také dlouhý plavecký bazén. Starý dům pak byl upraven tak, aby splňoval nároky moderního života a zároveň poskytoval stále ten pocit z historického domu. Takže interiéry, jako například schodiště, jsou sice moderní, ale pokoje jsou vybavené v klasickém stylu.

Pilotův dům
Dům v roce 1808

Autor: Oficiální zdroj

V přízemí najdeme další rodinný pokoj, pracovnu, „kreslírnu“, technickou místnost a vestibul. V prvním patře pak jsou čtyři samostatné ložnice se třemi koupelnami (dvě jen se sprchou, třetí i s vanou). Ve druhém patře pak je ložnice majitelů s velkou koupelnou a samostatnou šatnou pro oba majitele zvlášť a také pokoj pro návštěvy.

Dům vyhrál i několik cen, například za „Nejlepší rekonstrukci nad 500 000 liber“.

  • Architekt: AR Design Studio
  • Foto: Martin Gardner
  • Podlahová plocha původní: 375 m2
  • Podlahová plocha přístavby: 170 m2

Komentáře

Načítám komentáře...