Moderní penthouse ve starém domě

Penthouse v Sydney
Foto: Justin Alexander

Autor: Oficiální zdroj

Ve dvacátých letech minulého století se v Sydney stavěly velmi typizované dvougenerační domy: s tónovanou cihelnou fasádou, šindelovým obložením a barevnými okny v průčelí. Tyto domy už samozřejmě moderním požadavkům nevyhovují, a tak jeden z nich majitel nechal přestavět do netradiční moderní podoby.

Zůstala jen fasáda, která zapadá do uliční zástavby. Je to stále ten starý krásný dům ve stylu královny Anny. Po bočních schodech se však vystoupá do zadní části domu, která je najednou jak z jiného světa. Je to jak loď zakotvená kus nad přístavem, na který shlíží. Velké trojúhelníkové terasy vytažené z fasády jsou výraznou dominantou zadního průčelí domu.

Dualita je zřejmá i uvnitř domu. Vždyť nakonec bylo zbouráno jen 40 % z původního domu, takže tu zbyla spousta zajímavých věcí, na které se dalo navazovat. Tak například zajímavé točité schodiště bylo doplněno o prostor, který chtěli majitelé jako vášniví čtenáři doplnit úžasným koutem s knihovnou a křesly pro čtení, vše provedené ve velmi kvalitním dřevu.

Čtyřpatrové řešení je moc i na penthouse, takže v domě jsou dvě bytové jednotky. Ta spodní s přístupem do zahrady a horní penthouse s terasami a střešní vířivkou.

Penthouse v Sydney
Foto: Justin Alexander

Autor: Oficiální zdroj

  • Lokace: Potts Point, Sydney
  • Architekt: Luigi Rosselli, Jane McNeill, Hugh Campbell
  • Interiér design: Jane McNeill
  • Foto: Justin Alexander / Edward Birch

Komentáře

Načítám komentáře...