Návrat na rodnou farmu

Farmer´s House
Foto: Martin Gardner (www.martingardner.com)

Autor: Oficiální zdroj

Majitelé se rozhodli, že mají života na cestách dost. Vrátili se tedy do domu jejich mládí. Uprostřed přírody, bez lidí a plotů, jen se stromy, květinami a zvířaty. A protože jim dům nedostačoval, přestavěli ho.

Ano, tohle je takový netypický farmářský dům, ale nemůžeme porovnávat českým metrem anglické imperiální jednotky. A tak se velký dům stal ještě větším pod taktovkou AR Design Studia, které dostalo za úkol přestavět dům pro jednadvacáté století a hlavně pro více lidí.

Původní dům se stupňovitými terasami byl zachován. Základ ale ve výšce prvního patra expandoval do stran plynulou plochou střechou. Na jedné straně se objevuje kolmé, zcela nové křídlo, ve kterém jsou dvě ložnice, společenská místnost, kuchyně a obývací pokoj. Na druhé straně vznikla zastřešená terasa s venkovním posezením.

Přední nezastřešená terasa má pak v sobě zakomponovaný bazén a hned pod ním pak přírodní vodní prvek.

Celý dům materiálově vyznává pouze dřevo, kámen na obložení a pak pozinkované plechy, které tvoří jek střechu původního domu, tak jsou obkladem i jeho zadní severní strany a přístavby s garážemi. Nové křídlo a strany teras jsou obloženy velkoformátovými cetris deskami.

Farmer´s House
Původní stav domu. Foto: Martin Gardner (www.martingardner.com)

Autor: Oficiální zdroj

Komentáře

Načítám komentáře...