Světová architektura: Moderně pro kočku

MIR House
Vizualizace: ESPHERA VIRTUAL / DAVID ITO STUDIO

Autor: Oficiální zdroj

Vizualizace, které vám dnes představujeme, ukazují dům, jenž dnes sice už stojí, ale potřebuje rekonstrukci a kompletní přebudování interiéru. Nejen proto, že už je starý a nemoderní, ale i pro specifické požadavky majitelů.

Tahle nepravidelná plocha domu, určená již existující zástavbou, v sobě má spojit jednak požadavky majitelů na moderní design, tak i prostor pro bydlení pro dva lidi a pět koček. Tomu je podřízeno vlastně vše.

Spodní část je zcela logicky uspořádána pro společenský život. Je tu kuchyně, jídelna a obývací pokoj. Vše je uloženo v jedné ose – od průčelí ke dvorku. Rozšiřující půdorys domu pak zaujímají doplňkové prostory, jako je toaleta, vstupní šatna nebo umývárna pro zablácené kočky. V zadní části pak je sklad pro kola. V horní části je prostor pro dvě ložnice a pracovnu.

Vzhled domu je moderní, v tlumených barvách. Omezují se tu koberce, aby je kočky nemohly roztrhat, stejně tak se autoři snažili omezit nábytek a vybavení, které by mohlo lákat kočky drápat. Stejně tak jsou omezeny dveře a všechny prostory jsou spojené, aby se čtyřnohé kamarádky mohly po domě volně pohybovat.

Komentáře

Načítám komentáře...