STAVEBNÍ SPOŘITELNY VE VEDENÍ

Stavební spořitelny stále získávají na oblibě. Od roku 1993, kdy takto začali spořit první účastníci se v průběhu dalších let počet uzavřených smluv značně rozrostl. Dnes se mluví o 2,6 milionu uzavřených platných smluv, které byly evidovány ke konci září šesti stavebními spořitelnami. To znamená, že každý čtvrtý Čech...

Stavební spořitelny stále získávají na oblibě. Od roku 1993, kdy takto začali spořit první účastníci se v průběhu dalších let počet uzavřených smluv značně rozrostl. Dnes se mluví o 2,6 milionu uzavřených platných smluv, které byly evidovány ke konci září šesti stavebními spořitelnami. To znamená, že každý čtvrtý Čech, nevyjímaje děti, je účastníkem stavebního spoření. Letošní rok rovněž znamenal u spořitelen plné rozvinutí poskytování úvěrů. Co se týče státní podpory, která činí stavební spoření zajímavým, se od roku 1993 nezměnila a stále představuje 25 % z částky uspořené k 31.12., maximálně však z 18000 Kč (státní příspěvek činí tedy nejvíce 4500 Kč).

Pokud stále váháme uzavřít smlouvu se stavební spořitelnou, pak bychom měli vědět, že spořitelny podléhají dohledu ČNB a zatím patří mezi nejbezpečnější peněžní ústavy. A kdy jindy by byl nejvhodnější čas pro uzavření smlouvy než před koncem roku, kdy se každá ze stavebních spořitelem předhání v atraktivních soutěžích, dárcích a zvýhodnění různého druhu?

A ten, kdo již uzavřel smlouvu by měl vědět to, že se vzhledem k velmi podobným podmínkám téměř nevyplatí měnit po pěti letech svoji stavební spořitelnu.

Komentáře

Načítám komentáře...