O „povodňové“ úvěry Stavební spořitelny České spořitelny je velký zájem

Stavební spořitelna České spořitelny poskytla k 10. říjnu 2002 zvýhodněné „povodňové“ úvěry určené na likvidaci následků záplav v objemu 10 milionů korun. Tyto speciální překlenovací úvěry poskytuje banka od 20. srpna 2002 s prodlouženou splatností až na 20 let a roční úrokovou sazbou 4,95%. Původní termín pro...

Stavební spořitelna České spořitelny poskytla k 10. říjnu 2002 zvýhodněné „povodňové“ úvěry určené na likvidaci následků záplav v objemu 10 milionů korun. Tyto speciální překlenovací úvěry poskytuje banka od 20. srpna 2002 s prodlouženou splatností až na 20 let a roční úrokovou sazbou 4,95%. Původní termín pro vyřizování žádostí o úvěry byl prodloužen z 18. října 2002 do konce roku, tedy do 31. prosince 2002.

„Z celkového objemu poskytnutých úvěrů směřovalo 98% prostředků na rekonstrukce a modernizace, zbytek klienti investovali do koupě a stavby nemovitostí,“ řekl Jiří Klán, předseda představenstva a generální ředitel Stavební spořitelny České spořitelny. „Protože zájem o „povodňové“ úvěry roste, snažíme se vyjít klientům maximálně vstříc. Obnova obydlí poničených záplavami vyžaduje čas i trpělivost, proto jsme se rozhodli, že prodloužíme termín pro podání žádosti o úvěr do konce letošního roku,“ dodal Jiří Klán.

Překlenovací úvěry určené na likvidaci povodňových škod využili klienti ve všech postižených regionech včetně Prahy. Stavební spořitelna České spořitelny bude nadále přednostně vyřizovat žádosti o úvěry na odstraňování škod způsobených záplavami, aby mohli klienti zahájit obnovu bydlení co nejdříve.

Kromě pomoci ve formě speciální nabídky překlenovacích úvěrů přispěla Stavební spořitelna České spořitelny 5 miliony korun, které připojila k finančnímu daru 50 milionů korun věnovaných Českou spořitelnou na konto veřejné sbírky na zmírnění následků povodňových škod. Navíc poskytla finanční pomoc ve výši jednoho milionu korun svým klientům v postižených obcích Majdalena, Metly a Zálezlice.

Bližší informace jsou klientům k dispozici na bezplatné telefonní lince 800 207 207 a na poradenských linkách 224 309 134, 224 309 179. Dotazy zodpovídá Zákaznické centrum Stavební spořitelny České spořitelny i prostřednictvím e-mailové adresy burinka@csst.cz.

Komentáře

Načítám komentáře...