Co je 700 korun pro vaše dítě?

Měsíční nebo dokonce týdenní kapesné? Módní tričko, den lyžování na sjezdovce, CD se zahraniční nahrávkou? Měsíc volání z mobilního telefonu, panenka Barbie, stavebnice Lego…. „Může být ale také startem k vlastnímu bydlení vašeho dítěte“, říká Stavební spořitelna České spořitelny. Buřinka nabízí dětem do 15 let tuto...

Měsíční nebo dokonce týdenní kapesné? Módní tričko, den lyžování na sjezdovce, CD se zahraniční nahrávkou? Měsíc volání z mobilního telefonu, panenka Barbie, stavebnice Lego…. „Může být ale také startem k vlastnímu bydlení vašeho dítěte“, říká Stavební spořitelna České spořitelny.

Buřinka nabízí dětem do 15 let tuto částku jako finanční prémii v rámci velmi zajímavé akce, kterou vyhlásila Stavební spořitelna České spořitelny na čtyři měsíce, od 1. června do 30. září letošního roku. Dostanou ji k nově uzavřené smlouvě o stavebním spoření, kterou jim u buřinky založí rodiče. Důležité je, aby jeden z rodičů s buřinkou už spořil nebo si současně s dítětem založil stavební spoření. Tuto podmínku může za rodiče suplovat i jiný dospělý. Nahradit ho však nemůže při podepsání smlouvy, to může udělat jen zákonný zástupce dítěte, jímž jsou obvykle rodiče.

Mám desetiletého syna a šestiletou dceru. Dostanou oba 700 Kč?
Založíte-li oběma dětem stavební spoření, pak obě dostanou 700 Kč. „Neošidíte“ o ně ani dítě, které už s buřinkou spoří, jestliže mu založíte ještě jednu smlouvu bez nároku na státní podporu.

Čím je tato nabídka ještě zajímavá?
Nepochybně tím, že čím více členů rodiny spoří, tím více státních podpor získá. Zvyšuje se tak zisk celé rodiny. Důležitou roli hraje i čas. Novela zákona o stavebním spoření se blíží a nejspíše přinese omezení, která se budou týkat jak výše státní podpory, tak věku. Je velmi pravděpodobné, že ji budou dostávat klienti až od 15 let věku.

-SSČS-

Komentáře

Načítám komentáře...