Stavební spoření Wüstenrot zaznamenalo oživení

Stavební spoření Wüstenrot zaznamenalo oživení

Stavební spořitelna Wüstenrot zaznamenala v 1. čtvrtletí letošního roku oživení zájmu o stavební spoření. Počet nových smluv se ve srovnání s rokem 2004 zvýšil o 15,6 %. Celkový počet uzavřených smluv o stavebním spoření, včetně zvýšení cílové částky vzrostl o více než 40 %. Cílová částka těchto smluv překročila 2...

Stavební spořitelna Wüstenrot zaznamenala v 1. čtvrtletí letošního roku oživení zájmu o stavební spoření. Počet nových smluv se ve srovnání s rokem 2004 zvýšil o 15,6 %. Celkový počet uzavřených smluv o stavebním spoření, včetně zvýšení cílové částky vzrostl o více než 40 %. Cílová částka těchto smluv překročila 2 miliardy korun a ve srovnání s rokem 2004 vykázala nárůst o 45,6 %. Zvýšila se jak průměrná cílová částka nových smluv, tak částka zvýšení.

Široká podpora úvěrové činnosti se odrazila v nárůstu stavu úvěrů o 11 %. Saldo poskytnutých úvěrů zaznamenalo meziroční přírůstek 22 %.

Velmi výrazně se zvýšil zájem o úvěr REVIT, který Wüstenrot poskytuje majitelům bytových domů na financování oprav a rekonstrukcí. V 1. čtvrtletí bylo schváleno pětkrát více úvěrů než ve stejném období loňského roku. Částka těchto úvěrů dosahuje 120 milionů korun. S platností od 11. dubna snížila stavební spořitelna Wüstenrot úrokovou sazbu úvěru REVIT o 1 procentní bod na 5,9 % p.a.

Další úrokové zvýhodnění připravila stavební spořitelna Wüstenrot pro klienty, kteří žádají o překlenovací úvěr, mají smlouvu alespoň jeden rok a naspořili minimální úsporu. U SUPERÚVĚRU pro ně snížila úrokovou sazbu na 4,5 % ročně.

-WÜESTENROT-

Komentáře

Načítám komentáře...