Hypotéky České spořitelny překročily v květnu 5 miliard Kč, meziročně jde o téměř 100% nárůst

Česká spořitelna poskytla v květnu letošního roku občanské hypotéky v celkovém objemu 5,22 mld. Kč, které v meziročním srovnání...

    <p>Česká spořitelna poskytla v květnu letošního roku občanské hypotéky v celkovém objemu 5,22 mld. Kč, které v meziročním srovnání vzrostly o rekordních 99,4 %. V počtu poskytnutých občanských hypoték došlo v květnu 2007 k meziročnímu nárůstu o 69,6 %, kdy si klienti sjednali 3026 hypoték. Průměrně si tedy každý den přišlo pro hypotéku České spořitelny téměř 100 klientů.</p>

"Hlavním důvodem výrazně rostoucího objemu hypoték je podle našich analýz očekávání růstu úrokových sazeb a nejistota ohledně DPH na stavební práce," uvedl Pavel Kűhn, zástupce ředitele úseku pro hypoteční bankovnictví. "Navíc až do 30. června 2007 probíhá akce, kdy mohou klienti získat 50% slevu na poplatku za vyřízení hypotéky," dodal P. Kühn.

 V současné době si klienti nejvíce sjednávají pětiletou a tříletou fixaci úrokové sazby. Více než 25 % klientů České spořitelny využívá 100% hypotéku, zbylá část klientů (tedy 75 %) pokryje cca 10 - 35 % investičního záměru ze svých vlastních prostředků. Velký zájem je o ČS Hypotéku na počkání, kdy klienti přivítali možnost uzavřít si nejprve hypotéku a pak následně bez stresu vybírat nemovitost a zahájit čerpání hypotéky do 1 roku. ČS Hypotéka na počkání se na celkovém objemu občanských hypoték sjednaných v květnu 2007 podílela 13 %.

Česká spořitelna je největší hypoteční bankou na českém trhu. Od začátku tohoto roku k 31. květnu poskytla Česká spořitelna celkem 10546 občanských hypoték v objemu 17,85 mld. Kč, ve srovnání se stejným obdobím minulého roku jde o 48% nárůst v počtu a 67% nárůst v objemu hypoték.

 Zdroj: Česká spořitelna

Komentáře

Načítám komentáře...