RPSN vám prozradí konečnou cenu úvěru

peníze

Autor: Dle zadavatele

Při hledání úvěru se soustřeďte na RPSN. Jestliže máte jako podnikatel problém se získáním úvěru, je tu ještě jedna možnost, kterou je zpětný odkup nemovitosti.

Nejsnazším způsobem, jak získat hypotéku nebo úvěr, je zástava nemovitosti. Platí to zejména v případě, že nemůžete doložit dostatečné příjmy anebo máte záznam v registru dlužníků. Oba tyto případy mohou potkat zejména podnikatele. Jeden den se daří a druhý den přijde nějaká katastrofa, která vše zhatí, a je zapotřebí investice do podnikání, aby mohlo jet dál.

Sice se na internetu dá najít takzvaná půjčka bez registru, ale je to tak trochu zavádějící pojem. Jednoduše řečeno – tento produkt v současné době neexistuje. Může se totiž jednat maximálně o půjčku, u které jsou záznamy tolerovány. Žádný solidní poskytovatel úvěrů nedá důvěru někomu, koho si před tím neprověřil.

Informace najdete na internetu

Zjistit si podmínky by ale měl i budoucí klient. Pro něho je to docela jednoduché. Stačí si najít na internetu seznam ověřených poskytovatelů finančních produktů a zadat internetový nástroj, kterým je hypo kalkulačka. Dozvíte se tu, jaké máte možnosti a kteří úvěroví poskytovatelé jsou pro vás vhodní.

Mnoho klientů dělá tu chybu, že vybírá pouze podle výše uvedené úrokové sazby.

  • Tento údaj může trochu zmást.
  • Lepší variantou je soustředit se na RPSN.

V tomto údaji je totiž zaneseno vše, od úrokové sazby, poplatků za zřízení půjčky až po vedení účtu. Právě tyto poplatky mohou ve finále půjčku prodražit. RPSN vám sdělí skutečnou a konečnou cenu úvěru.

  • Pokud jsou pro vás podmínky nepřijatelné anebo vám z jakéhokoliv důvodu nebude klasický úvěr poskytnut, je tu ještě řešení v podobě výkupu vaší nemovitosti, což je forma oddlužení nemovitosti.

Tento systém funguje na základě smlouvy, ve které nesmí chybět jeden základní údaj. A tím je, že po celou dobu trvání smlouvy nesmí firma vaši nemovitost prodat nikomu jinému a také vás nesmí vystěhovat. Zpětný odkup nemovitosti totiž funguje tak, že sice nemovitost prodáte, ale stáváte se jejím nájemcem a máte na ni výhradní přednostní právo.

Komentáře

Načítám komentáře...