Rekonstrukce domu online: Nic se rozebírat nebude

Rekonstrukce domu online
Skleník a náš dům, který zvenčí vypadá stále stejně

Autor: Jaroslava Králová

Tak si představte, že jsme s manželem sehnali všechny papíry, dokonce pán z Telefóniky poslal souhlasné vyjádření s naším zahradním domkem, tedy spíš hospodářským stavením.

Jen jsme si museli přiobjednat geodeta, abychom úředníkovi dokázali, že ještě metr za plotem je náš, tudíž nemusíme dělat nějaká opatření kvůli dešťové vodě, s čímž měla problém sousedka, co má vedle nás louku, resp. stavební parcelu. Pak už to jen vše slavnostně zaneseme na stavební úřad a můžeme začít stavět baráček traktůrku, sekačce, autu, dřívíčku a lopatkám. To, že my ještě nebydlíme, nevadí.

Téma: stavba

Tak se omítá a omítá, a tento týden máme schůzku s firmou, která by nám udělala betonové podlahy v prvním patře. Přijedou si to zaměřit. Ještě jsme rozmýšleli podlahy z anhydritu, ale to prý hrozně dlouho schne a hlavně se to podle Václava – to je náš guru přes podlahy – nehodí pod marmoleum. Také přivezli konečně to okno a už se nemusíme bát o životy našich neopatrných dětí, které tato díra ve zdi velmi lákala. Zakázka z 8.6. tohoto roku se tedy může považovat za uzavřenou, ono vyrobit takové okno není žádná legrace, tak doufám, že už nebudeme žádné NIKDY potřebovat. Na hospodářské stavení použijeme staré z domu, a to by mohlo stačit.

Rekonstrukce domu online
Les za naším domem

Autor: Jaroslava Králová

REKONSTRUKCE DOMU ONLINE UŽ PŘINESLA:

Zítra se chci domluvit se zedníky, kdy mám objednat věci na koupelny, jestli budou mít svoje spárovací hmoty a další potřebné věci, které byly součástí nabídky ze SIKA, ale které možná nebudou třeba. Ale už minule mi říkali, že přijedou nejdřív v říjnu, tak jsem zvědavá, jestli se nám to neposunulo.

Přišla mi nabídka na plot a terasu. Také na geotermální vrt a na konečnou fázi koupelen. A protože mi poslední dobou nebylo dobře, spousta lidí se mě začala ptát, jestli nejsem v nějakém stresu. Samozřejmě, že jsem jim říkala, že ne. No, možná mě přeci jen trochu zlobí ty nabídky a rozpočet a financování a jen si to nechci přiznat. Tímto bych mohla apelovat na svého drahého a jediného šéfa a věrného čtenáře mých článků, že výplata jednou za měsíc je přežitek!

Téma: zahrada

Podívejte, musím to začít brát seriózně a vážně. Začala jsem studovat knihu o založení zahrad, předzahrádek, velkých i malých zahrad a mám z toho hlavu jak meteorologický balon.

Kolegyně mi dávají rady, že to musím hodit na papír, načrtnout si celou zahradu, co a kde a jak. Už mám tak nějak předzahrádku naplánovanou, to je asi jedna dvacetina naší zahrady. Takže už mi zbývá jen 19 částí a budu mít hotovo. Jen nevím, jak rychle ty kytky rostou a hlavně, jestli kolem toho budu lítat jako kolem habrového plotu, tak kdy budu chodit do práce? Nebo spát?

Téma: financování

Teď už se mi nezdá tak jasné, že prodáme parcely a dostavíme za takto získané peněžní prostředky. Zřejmě budu muset oslovit stavební spořitelnu, zdali by nechtěla investovat do naší rekonstrukce, a pořád doufat, že pozemky prodáme a nějakého toho dluhu se tímto zbavíme. To by mohlo vyjít.

Téma: loučení se s létem

Tento víkend bude na našich latifundiích stanové městečko, budeme mít dámskou jízdu s děvčaty z práce, přítomnost mých mužů budeme brát jako plus. Budou se nám starat o oheň a nápoje. Pěkně se rozloučíme s prázdninami, syn pro ně plánuje noční procházku lesem, aby se děvčata z města pokochala krásami venkova i v nestandardních podmínkách. Tak uvidíme, jestli budou do tmy a z rána vykřikovat strachy „TADY JE ALE KRÁSNĚ!“

Komentáře

Načítám komentáře...