Dotaz z poradny: Jak položit korkovou podlahu

Korek

Autor: Thinkstockphotos.com

Do naší poradny přišel dotaz od čtenáře, který se rozhodl položit si korkovou podlahu svépomocí. A není si jist, jestli to dokáže.

Dobrý den, chtěl bych v dětském pokoji položit korkovou podlahu svépomocí. Jen nevím, jestli to zvládnu. Jsou v tom nějaké záludnosti? Nebo to je jako lepit linoleum? To jsem už pokládal, takže to zvládám. Díky. Josef R.


Pokládka korkové podlahy není od PVC nijak výrazně rozdílná. Je třeba však dát si pozor na několik věcí.

  • Podklad musí být rovný, pevný, beze spár a bez výstupků, takže to vyřeší nejlépe stěrka. Hlavně však musí být pořádně vyschlá. Vlhká podlaha je největší zlo pro pokládku korku.
  • Lepidlo nanášejte v dostatečném množství na podklad i na dlaždice. Pnutí je totiž nejvýraznější v rozích a ony by se vám začaly odlupovat.
  • Korek nechte pár hodin (nejlépe jeden den) volně položený v místnosti. Ne ve stohu, ale aby k němu mohla jít vlhkost. Korek se teplotě a vlhkosti přizpůsobí a nebude pak tolik pracovat.
  • Nepoužívejte oleje na předlakované korkové podlahy. Bohužel to je jedna z častých chyb, kdy si majitelé chtěli předlakovanou podlahu ještě „vylepšit“.

Jan Čech

Titulní foto: Thinkstockphotos.com

Komentáře

Načítám komentáře...