Příležitost pro Váš nový začátek

Pod tímto sloganem odstartovala největší stavební společnost v České republice IPS Skanska v polovině listopadu nový rezidenční projekt v Praze 9 pod názvem Nový Prosek. Položili jsme několik otázek vedoucímu marketingu developerské divize Jiřího Mejdrecha. Proč uvádíte tento projekt na trh pod sloganem...

Pod tímto sloganem odstartovala největší stavební společnost v České republice IPS Skanska v polovině listopadu nový rezidenční projekt v Praze 9 pod názvem Nový Prosek.

Položili jsme několik otázek vedoucímu marketingu developerské divize Jiřího Mejdrecha.

Proč uvádíte tento projekt na trh pod sloganem „Příležitost pro Váš nový začátek“?
Pokud člověk např. odchází od rodičů, stěhuje se do svého vlastního domova, tak se zcela nesporně jedná o nový začátek. Nových začátků může člověk za život zažít celou řadu, např. v zaměstnání nebo v osobních vztazích. V případě pořízení vlastního bydlení se jedná o změnu, kterou každý vnímá s velkým napětím, očekávání a naplnění snů o vlastním bydlení.

Slovíčko příležitost se v názvu objevuje zejména proto, neboť se domníváme, že se díky dosažení nízkých stavebních nákladů stává nové bydlení na Proseku skutečnou příležitostí i pro ty, kteří si nemohou dovolit koupit vlastní byt za 30-40.000,-Kč/m2 tak, jak je to v Praze obvyklé.

Jak bude tento projekt velký?
Co je to velký projekt? Projekt bude velký, pokud lze považovat projekt o cca. 370 bytech a řadě nebytových prostor za velký. Stavební práce budou probíhat v několika etapách, přičemž ta první bude obsahovat 149 bytových jednotek , 69 garážových stání a nebytové prostory. Myslím, že se můžeme shodnout na tom, že jde o projekt veliký a to nejen co do počtu bytových jednotek, ale také díky jeho přínosu pro Prahu ve vztahu k pořizovacím cenám nového bydlení do osobního vlastnictví.

Je až zarážející, že jste se dostali s náklady tak nízko. Není to náhodou na úkor kvality projektu?
V žádném případě není. Je pravdou, že projekt byl připravován značnou dobu, po kterou naši technici připravovali projekt po stavební stránce, aby dosáhli minimalizování nákladů na stavbu. A to se jim podařilo. Jde především o stavební technologie a rychlost výstavby. Bytové jednotky budou vybaveny dveřmi, plastovými okny, v příslušných místnostech dlažbou nebo PVC, klozetem vanou nebo sprchovou vaničkou atd. V žádném případě se však nejedná o nějaké holobyty.

Celý projekt obsahuje celkem dost bytů. Nemyslíte, že budete mít problém s prodejem tolika bytů na jednomu místě?
Pokud bychom se domnívali, že budeme mít problém s prodejem, tak bychom projekt nerealizovali. Prosek je velmi slušně zajištěn občanskou vybaveností. V blízkosti se nachází například jesle, mateřská školka, škola a gymnázium. Dále se zde nachází celá řada obchodů a služeb. A navíc, prodloužení trasy metra C z Holešovic do Letňan je jistě dalším faktorem, který prodej podpoří. Jsou to jistě také dobré ceny, vysoká kvalita stavebních prací, dispozice bytů, zajištění prodeje prostřednictvím vlastní realitní kanceláře, která prodala stovky nových bytů a ještě bych mohl jmenovat další a další faktory, které nám napovídají: Nový Prosek, bude velmi úspěšný projekt.

Můžete přiblížit podrobněji nabídku bytů?
Bytové domy budou mít zastoupení jak bytů malometrážních, tak bytů dvou až čtyř pokojových. Bytový soubor Nový Prosek je projektem, který splňuje podmínky pro nové bydlení jak pro začínající manželství, samostatně žijící mladé lidi, tak pro rodiny s dětmi. Pro bližší specifikaci nabídky bytů doporučuji zavolat naší realitní kancelář.

Byty asi nebudou vybaveny špičkovým zařízením. Bude mít klient možnost v průběhu výstavby tento standard ovlivnit?
Souhlasím s Vámi. Byty nebudou vybaveny špičkovým standardem. Italská kuchyně, dřevěné podlahy atd. budou klienti jen velmi těžko v bytech hledat. Speciálně výška standardního vybavení je závislá na konečných cenách bytů. Byty budou vybaveny standardem, který je používán ve většině nových bytových projektů v Praze. Standardní vybavení se tedy např. sestává ze vstupních i vnitřních dveří, plastových oken, podlahových krytin, vybavením koupelny a wc atd.

Také jste se zmínil o nebytových prostorách. Jak je velké jejich zastoupení?
Zastoupení nebytových prostor není nijak dramatické. Jedná se o nebytové prostory a ateliéry, které jsou umístěny v přízemích domů. Jejich velikost se bude pohybovat zhruba od 30 do 70 m2.

A co jejich cena?
Cena bude nastavena v rozmezí 14.000 – 16.000Kč/m2. Předpokládáme, že díky této výjimečné ceně a výše uvedeným faktorům celého projektu, bude po nebytových prostorech značný zájem.

Informace o projektu Bytový soubor Nový Prosek obdržíte v realitní kanceláři IPS Skanska, Vodičkova 40, Praha 1, tel.:0602/666 888 nebo na www.skanskareality.cz

Komentáře

Načítám komentáře...