Spouštěč obranných plynů

Minulý týden jsme se seznámili se zařízením, které v případě vniknutí neoprávněné osoby do střeženého prostoru vyplní střeženou místnost mlhou. Vzhledem k pořizovací ceně je toto zařízení určeno spíš pro podnikatelskou sféru, a proto se dnes seznámíme s alternativní technikou, jejíž cena je přibližně desetinová....

Minulý týden jsme se seznámili se zařízením, které v případě vniknutí neoprávněné osoby do střeženého prostoru vyplní střeženou místnost mlhou. Vzhledem k pořizovací ceně je toto zařízení určeno spíš pro podnikatelskou sféru, a proto se dnes seznámíme s alternativní technikou, jejíž cena je přibližně desetinová.

Jedná se o spouštěč obranných plynů, který dokáže po aktivaci nastříkat obsah vloženého obranného plynu na určené místo a tím zneškodnit narušitele, nebo alespoň ztížit jeho pobyt v objektu. Jako svoji náplň používá běžně dostupné obranné spreje, které způsobují dýchací potíže, pálení pokožky a pálení očí doprovázené slzením.

Celé zařízení je umístěno v kovovém krytu s ochrannými kontakty pro sejmutí ze zdi i pro odstranění krytu. Vypouštěný plyn se zavede na potřebné místo zásahu pomocí PVC hadiček, takže spouštěč je možné nainstalovat skrytě mimo střeženou místnost.

Množství uvolněného plynu lze nastavit délkou aktivace spouštěče podle objemu chráněného prostoru. Samozřejmě že maximální dávka plynu záleží na velikosti náplně.

Výměna plynu je velice jednoduchá, volba velikosti náplně a druhu obranného plynu zůstává plně na uživateli. Tím uživatel nese i plnou odpovědnost za použití přístroje.

www.acces.cz

Komentáře

Načítám komentáře...