Na samotě u centra

Na samotě u centra

Bydlet v domě bylo majitelovým snem už mnoho let. Ale protože věděl, že s jeho stavbou je spojeno mnoho nepříjemností, chtěl se i s rodinou přestěhovat z třípokojového bytu rovnou do staršího domku. Jenže i když s manželkou hledali poctivě, žádná starší stavba je neoslovila. Až úplně náhodou objevili pozemek uprostřed...

Bydlet v domě bylo majitelovým snem už mnoho let. Ale protože věděl, že s jeho stavbou je spojeno mnoho nepříjemností, chtěl se i s rodinou přestěhovat z třípokojového bytu rovnou do staršího domku. Jenže i když s manželkou hledali poctivě, žádná starší stavba je neoslovila. Až úplně náhodou objevili pozemek uprostřed krásné přírody a navíc blízko centra, a tak z původních úvah sešlo, pozemek koupili a započali s plány stavby rodinného domku.

Výhodou bylo, že mohli dispoziční řešení a velikost místností ovlivnit. Představu měli docela jasnou, nejen že už měli zkušenosti z původního bytu, ale oba se o možnostech bydlení inspirovali na zahraničních cestách, u přátel a v interiérových magazínech.

Logická klasika
Nechtěli nechat nic náhodě, a tak na pomoc přizvali architekta, kterému sdělili své představy a požadavky. Jeho úkolem bylo navrhnout interiér, který bude odpovídat jejich životnímu stylu a současnému trendu bydlení. Výsledkem je klasicky navržený interiér rodinného domu. Přízemí je společenské, je tu propojená kuchyň s jídelním stolem a obývacím pokojem. Horní patro je soukromé, pomyslně ho můžeme rozdělit na dvě části. Návrh je přizpůsoben budoucnosti, manželé si přáli, aby tu oni i děti našli dostatek soukromí. Proto je jedna strana určena rodičům, mají tu ložnici a prostornou koupelnu, druhá je dětí. Ty tu mají každý svůj pokoj a společnou koupelnu.

Součástí domu je dostatek vestavěných skříní, samostatná šatna, pracovna i místnost s technickým zázemím. Vše bylo koncipováno na přání majitelů, kteří požadovali dostatek úložných prostor.

Život je radost
Zařízení domu je z velké části navrženo na míru podle návrhu talentovaného architekta. Vycházel z potřeb manželů, design nábytku navrhoval s ohledem na celkové pojetí domu. K výrobě zvolil javorovou dýhu, kterou kombinoval s nerezovými a skleněnými prvky. Interiér tak působí vzdušným nenásilným dojmem, k čemuž přispívá světlé dřevo v kombinaci s denním světlem, které sem vchází francouzskými okny a řadou pásových oken lemujících obvod domu.

Stavba domu trvala dva roky. Manželé se stěhováním nepospíchali, dbali na každý detail, věděli, že už tu zůstanou navždy. Celkovému pojetí věnovali zvýšenou péči. Dnes už budou svou soukromou oázu klidu jen zvelebovat a užívat si každodenní radosti života.

-Radka Novotná-
Foto: Studio Fotograf

Komentáře

Načítám komentáře...