Reality: O jaké bydlení je zájem?

Reality: O jaké bydlení je zájem?

Bydlení dříve nebo později musí řešit každý. Když nastane tato doba, začneme hledat. A o jaké bydlení byl v prosinci největší zájem?

Lidé v prosinci vyhledávali družstevní bydlení i byty do osobního vlastnictví. Podle prosincových statistik vyplývá, že necelých 50 % lidí vyhledává družstevní bydlení i bydlení do osobního vlastnictví. Pouze 2 % lidí hledali jiný druh bydlení. Do něj spadá především podnájem, městský podnikový, nebo státní byt.

2+1 a 2+kk jsou nejžádanější byty

Ve velikosti je největší zájem o byty 2+kk a byty 2+0. Velikost bytu většinou přímo ovlivňuje výši nájmu a pořizovací cenu bytu. V některých regionech jsou však byty 2+1 zhruba stejně drahé jako 3+1. Důvodem je velký zájem o malometrážní byty s nízkým nájmem. Téměř vůbec není zájem o byty 4+1 a větší. Najdou se však lidé, kteří hledají bydlení o velikosti větší než 9+2, nebo velmi atypické byty.

O domy a vily je stejný zájem

I přes ztížené získání hypotéky mají lidé stále zájem o nové i starší domy. Oproti listopadu narostl zájem o domy a vily o 0,5 %. 15,2 % lidí hledalo právě domy a vily. U pozemků zůstal zájem zhruba stejný jako v listopadu.

Zdroj: Hledámreality.cz

 

Komentáře

Načítám komentáře...