Zelená solárnímu ohřevu vody

Zelená solárnímu ohřevu vody

Solární systémy pro ohřev vody od společnosti DZ Dražice lze nyní pořídit s významnou státní dotací.

Využijte nového programu Zelená úsporám, který od dubna vyhlásí Státní fond životního prostředí ČR. Žádosti budou přijímat jednak krajská pracoviště SFŽP ČR, jednak pobočky finančních institucí typu bank a stavebních spořitelen, které budou zapojeny do administrace programu. Podrobné informace pro čerpání dotací a podávání žádostí budou k dispozici v dubnu na stránkách fondu:  www.sfzp.cz
 

Ohřev teplé vody pomocí slunečních kolektorů je typickým příkladem využití sluneční energie. Zkušenosti ukazují, že dobře navržené kvalitní zařízení dokáže ušetřit až 70 % ročních nákladů spojených s ohřevem teplé vody.  Solární systémy dokáží pracovat díky vyspělým technologiím s účinností až 80 %.
 

Schéma ohřevu

Dražická řada smaltovaných nepřímotopných ohřívačů pro solární systémy k postavení na zem o objemu 300 litrů se smaltovanou nádobou a výkonným jedním nebo dvěma výměníky pro ohřev TUV z externího zdroje nebo kombinaci různých zdrojů spňuje nejnáročnější požadavky na ohřev vody pomocí sluneční energie. Ohřívač je vybaven čerpadlovou jednotkou Oventrop Regusol 130 a řídící jednotkou UVR 61 pro ovládání solárního okruhu, okruhu vytápění a přídavného tělesa. Ohřívač má i cirkulační otvor.
 

V dolní části ohřívače je umístěn revizní přírubový otvor pro čištění vnitřku nádoby. Pro použití ohřívače pro solární systém je u ohřívačů k dispozici hrdlo 6/4", umístěné nad solárním výměníkem pro elektrickou topnou jednotku TJ 6/4.
 

Nejčastější využití nacházejí ohřívače v systémech pro ohřev teplé vody celoročně solárním systémem s elektrickým nebo nepřímotopným dohřevem.
 

Ohřívač vodyOKC 300 NTR/SOLAR SET obsahuje pouze jeden spodní výměník pro připojení solárních kolektorů, dohřev je prováděn pomocí elektrického topného tělesa TJ 6/4", které lze zakoupit jako příslušenství.


 OKC 300 NTR/NTRR SOLAR SET

 

Ohřívač vody OKC 300 NTRR/SOLAR SET obsahuje dva výměníky. Spodní pro připojení solárních kolektorů, horní pro dohřev pomocí kotle, jako příslušenství lze namontovat také elektrické topné těleso TJ 6/4".
 

Další informace o sortimentu najdete na internetových stránkách Družstevních závodů Dražice – www.dzd.cz Rádi Vám poradíme i jak postupovat při čerpání příslušné dotace z programu Zelená úsporám.

Komentáře

Načítám komentáře...