Domy našich čtenářů: Majitel + 2 zedníci = 1 dům

Stavba a koupelna domu našich čtenářů 7

Autor: Archiv

Naši čtenáři, rodina se dvěma dětmi, původně bydleli v malém bytě v centru většího města. A rozhodli se postavit si dům v okrajové čtvrti. Podařilo se. „Naprostá spokojenost, zahrada využívaná na 100 procent,“ říká majitelka domu.

Dům postavil svépomocí pan majitel se dvěma zedníky. Podle typového projektu, který si ovšem stavebníci nechali upravit místním projektantem. Potřebovali zvětšit kuchyň a horní koupelnu a předělat garáž na dvě obytné místnosti.

Proč zvolili naši čtenáři zrovna tento typ? „Prošli jsme veškeré projekty od jedné společnosti, tento typ domku nás zaujal a shodou náhod jsme tentýž objevili v našem okolí. Majitelka nás nechala nakouknout do interiéru a bylo zvoleno, pouze nám nevyhovovala malá kuchyň,“ líčí majitelka.

Dům je z cihelných bloků Porotherm 44 cm P+D s termoizolační maltou, vnitřní tepelněizolační omítky Porotherm o tloušťce 4 cm, zvenku je dům zateplen 16 cm polystyrenu. Zbývá dodělat vnější omítku. V oknech je trojsklo.

Chcete navštívit víc domů a bytů? Tady je máte:

Stavba trvala dva roky a probíhala podle majitelů „celkem bez problémů“. Jedinou komplikací byla úprava terénu pod základovou deskou: pozemek je totiž ve svahu a bylo nutno použít gabiony.

Naši čtenáři jsou se svým novým domem spokojeni, přesto by některé věci dnes udělali jinak. Jsou to ale maličkosti: krbová vložka je nadměrně výkonná (14 kW vzduch) a stropy v patře jsou příliš vysoké (3,2 m).

Komentáře

Načítám komentáře...