Pět nápadů pro stavbu

Další z naší série nápadů pro stavbu. V novinkách tu máme něco pro suché sklepy, izolaci potrubí, střechu i okna. (Titulní foto: Thinkstockphotos.com)

Izolace trubek

Autor: Rockwool

Zapouzdřete potrubí

Hledáte úspory všude, kde se dá? Nezapomněli jste na úniky tepla? Nemyslíme obálkou domu, ale potrubím. Vždyť sálající potrubí znamená velké ztráty tepla. Pokud ho zapouzdříte, ušetříte dost peněz.

Zapouzdření se hodí hlavně tam, kde jsou dlouhá vedení, tedy do bytových domů. Ale ani v rodinných domech nejsou od věci. Jen si vzpomeňte, kolik metrů trubek jste museli koupit, když jste dělali topení. Zapouzdření tak ušetří pěknou část peněz.

Lze využít například potrubní pouzdro ROCKWOOL 800. Díky novému uspořádání vláken kamenné vlny nabízí vysokou mechanickou odolnost a součinitel tepelné vodivosti 0,033 W.m-1.K-1. Pouzdro je obalené hliníkovou fólií vyztuženou skleněnou mřížkou. Fólie kromě estetického vjemu zvyšuje jeho mechanickou odolnost a dále pomáhá zabraňovat tepelným ztrátám. Aby pouzdro dokonale přiléhalo, má podobu dutého podélně děleného válce. Pro dokonalé a lehké uzavření je na podélném spoji opatřeno přesahem fólie se samolepicí páskou. Díky tomu je jeho montáž snadná a rychlá. Použitý materiál umožňuje jednoduché řezání na požadované rozměry. Pouzdro má velmi nízký obsah chloridů, a proto účinně napomáhá zamezovat vzniku koroze oceli.

Pouzdra jsou běžně k dispozici ve čtyřech tloušťkách izolační vrstvy od 20 do 50 mm, takže uspokojí speciální požadavky na tepelnou izolaci. Lze je pořídit pro potrubí o průměru od 15 až do 89 mm, vyhoví tak všem běžně vyráběným rozměrům.

Kam dál

Komentáře

Načítám komentáře...