Novinky pro stavbu: Od vypínače po okapy

I další přehled novinek českého trhu pro stavby a rekonstrukce bude velmi pestrý. Podíváme se, jak na ovládání světel, zámky, zateplení, okapy. Náš záběr bude tedy zase velký.

Izolace

Autor: Rockwool

Zateplení lamelami

Při zateplování vnitřních prostor, mezi něž patří i stropy garáží nebo sklepů, je třeba hledět nejen na tepelně-izolační vlastnosti materiálu, ale také na požární bezpečnost. Zde jsou lamelové desky Fasrock LG1 ideální volbou, protože jsou nehořlavé. Díky tomu zvyšují požární bezpečnost konstrukce stropu a nepřispívají k šíření ohně. Výrazně tím zvyšují bezpečnost celého objektu i osob v něm.

Fasrock LG1 zaujme lícovou stranou, jejíž hrany jsou dokola zkosené o 16 mm pod úhlem 45°. Díky tomu už jen při samotném položení desek získá strop vizuálně efektní jemně členitý povrch. Protože lícová strana lamel je ošetřena bílým cementovým nástřikem, a to včetně zkosení, již není potřeba žádná další povrchová úprava. Bílá barva přitom neuzavírá celou strukturu povrchu, ale umožňuje kombinovat přirozený barevný tón vláken se světlou texturou. Povrch desky může zůstat bez další povrchové úpravy, lze však na něj i nastříkat, případně nanést válečkem prodyšnou vnitřní malbu nebo fasádní barvu.

Podhled stropu, na němž mají být desky umístěny, musí být dostatečně soudržný a čistý, bez omítek a nátěrů. V tom případě je stačí celoplošně nalepit kontaktním lepidlem na bázi cementu, jež je určeno pro systémy ETICS s minerálně vláknitými deskami.

Desky Fasrock LG1 jsou vyrobeny z kamenné vlny Rockwool a lze je pořídit v délce 1200 mm, šířce 200 mm a v tloušťkách od 50 mm až do 200 mm. Fasrock LG1 je možné zakoupit od 165 Kč (bez DPH).

Kam dál

Komentáře

Načítám komentáře...